Archiv 2011

23.12. PF 2012

23.12. Zimní "voraz"

Přes zimu si dáváme tak trochu "voraz" - to znamená, že více odpočíváme, trénujeme triky a doma lehce cvičíme poslušnost. Abychom úplně nezaháleli, tak alespoň dvakrát týdně vyrážíme na cvičák a to jednou do haly na agility, kdy si 3 hodiny snažíme nechat umrznout různé části našich těl :-D a pak na naši oblíbenou záchranařinu ;-) Prostě úplně zahálet se nesmí!

4.12. pan Hujer se doma nenudí

Protože zítra bude chodit Mikuláš s čertem a andělem, tak Fíďa dostal strach že by si pro něj mohl čert přijít. A tak jsme natočili videjko s triky, které právě trénujeme, aby bylo dostatečně jasné, že Fidomírek je pejsek snaživý (někdy až moc) a šikovný (jak na co) a tudíž by měl být pochválen a ne odnesen :-D
www.youtube.com/watch?v=gbnFcyQHFxY&feature=g-upl

30.11. Záchranařina

Dnešní trénink byl speciální tím, že si na nás Sonička přinesla pistoli. Docela jsem ji chápala, nemá to s námi chuděrka lehký :-D ale nakonec se rozhodla nestřílet nás, ale trénovali jsme zvykání si na střelbu. Myslím, že všichni psi to zvládli na jedničku, tak doufám, že to tak bude i z kratší vzdálenosti. Dál jsme trénovali poslušnost, aportík a hlavně přenášení psa Soničkou. Fíďa se od Soni nést bez problémů nechá, ale dnes nějak neměl svůj den a tak se u toho tvářil jako by ho odnášela už navždy a ještě si u toho pokníkával s nešťastným pohledem na vzdalující se paničku :-D Musím upřesnit, že byl odnesen cca 5 metrů :-D Tak snad to příště bude lepší.

29.11. Agility v hale

Fíďátko zvládlo nové prostředí více než dobře ;-) Vůbec to neřešil a běhal jak drak. Sice jsme spíš běhali sami ještě s Táňou s choďákem Viefem, ale Verča nás alespoň přišla sem a tam zkontrolovat :-D Fíďa byl opravdu moc šikovný a krásně dával i těžké vysílačky (ono v tom písku nám ani nic jiného nezbyde, protože v zimních botech jsem ještě pomalejší než jsem doufala)...prostě super, tak ať mu to vydrží minimálně napořád ;-) Jen cesta rozjezdem byla pro mě a myslím i Fidouška utrpením, tak doufám, že pro nás příště páneček přijede :-)

27.11. Záchranařina - plochy

Jako správní blázni jsme vyrazili na Klajdovku v ukrutné mlze, abychom si zaštěkali a zahledali v lese. Šlo to všem skvěle ;-) Fidýsek zvládl dvě cizí osoby do různých směrů, zkoukli jsme jak má vypadat speciál už zkušeného záchranářského psa, no a nakonec měli všichni motivační štěkání s utíkající Soničkou ;-) To bylo radosti! :-D

26.11. Agility

Tak dnešní trénink byl už nejspíš poslední venkovní a od úterý už budem agilitit v hale. Fíďa se s cvičákem rozloučil stylově a to, že se vyválel v nějakém smradu hned co jsme přišli. Naštěstí je skutečně samočistící, takže se s ním dalo i docela běhat aniž by smrděl na sto honů :-D Docela pěkně zvládal už áčko (škoda, že se nedá trénovat i v hale, obávám se, že to do jara zase zapomene) a i slalom jsme zase o ždibíček zúžili ;-)

23.11. Záchranařina

Dnes jsme nevynechali ani záchranářskou poslušnost s těsným procházením proti ostatním psům. Zvládli to všichni bez problémů ;-) Pokřtili jsme nový záchranářský tunel - z něj byl Fidoušek totálně mimo a hrozně se mu líbil :-) No a nakonec jsme trénovali vyštěkávání :-) Sonička nás připravila, že musíme máknout, abychom byli někdy schopni zvládnout záchranářský zkoušky, takže jsme ztěžovali podmínky. První vyštěkání byla Soňa sice jen v čupu, ale schovaná za takovým kovovým plotem. Fido s tím neměl sebemenší problém a tak jsme mu připravili ještě těžší úkol - vyštěkání ležící osoby. Soňu jsem dopředu varovala, aby si dobře chránila obličej a čekala co Fíďa na to. Poradil si s tím velmi dobře :-) Sice na Soňu letěl jako by ji chtěl minimálně převálcovat a propasírovat plotem co byl za ní, ale před ní smykem zabrzdil, čumákem jednou zkontroloval, že žije :-D a už se rozštěkal. Je to můj malý záchranář :-)

17.11. Trénink ploch + agility

Měli jsme náročný den. Hned ráno jsme vyrazili na Klajdovku na nácvik plošného vyhledávání. S tím mým malým záchranářem jsem byla moc spokojená, jako obvykle hledal s nadšením a drivem. Trošku líp a víc by mohl štěkat na cizí a nové figuranty, ale zvládl i dva souběžně odcházející figuranty ;-)
Doma jsme si chvilku odpočnuli a už zase razili směr Vinohrady na agility. Fíďáček byl moooc šikovný, začíná se mu dařit docela pěkně sbíhat áčko ;-) Ještě štěstí, že jsem měla dost rozumu a agility zkrátila a páneček nás odvezl domů autem, ke konci už bylo na Fidlínkovi vidět, že toho má plný kecky. Je to malý hrdina :-)

15.11. Flyball

První trénink po závodech Špicahópání, tak jsem chtěla potrénovat jen tak zvolna, aby zase naběhl na normální tréninkový režim. Přeci jen závody byly malinko hektické tím, že jsme běhali se psem, kterého neznáme a nebyl zvyklý na těsné střídání.
Fíďáček ale flyballové srdíčko nezapřel a běhal bez chybičky. S Ennie dávali opravdu těsné střídání a nemusela jsem ho do brány házet jak bowlingovou kouli , ale s pěkně velkým samostatným rozběhem. S Benjou to taky nijak neřešil, no a Kápo byl Míšou do dráhy vhozen a i přesto se po Fidouškovi otočil :-D Nezmar jeden :-D Takže dneska Fidlín potěšil a to i přesto, že se pokusil překousat vodítko :-/ :-)

11.11. a 13.11. Agility

Trénujeme zony, slalom a běháme a běháme...áčko se pomalu začíná rýsovat jako reálný cíl - i když to vidím na dlouho, ale přeci jen už to začíná vypadat slibně ;-) Náběhy do slalomu už se taky začínají dařit, tak snad se přes zimu i někam dopracujeme :-) Jestli mě ovšem záda nezradí :-(

09.11. Záchranařina

Po nepravidelných nárazovkách nám konečně zase začaly pravidelné tréninky záchranařiny...začli jsme probráním nového záchranářského řádu IRO a Sonička nás moc nepotěšila, protože nám oznámila, že s námi počítá na záchranářské zkoušky a že je nutné abychom si vybrali jedno odvětví záchranařiny, kterému se budeme věnovat naplno. Věděla jsem, že toto rozhodování jednou přijde, ale zaskočilo mě to nepřipravenou :-( Prostě nevím :-( Vodu jsme už zkusili a Fido ji zvládl na jedničku, ale přesto si myslím, že je příliš malý na to aby mohl úspěšně bojovat i ve větším proudu a přitom ještě zachraňovat. Lavinový trénink jsem rovnou zavrhla :-) nemám ráda velkou zimu a přeci jen v Brně se na laviny připravovat moc nedá :-D Stopy jsou pro mě neustále velkou neznámou...no a po pravdě mě moc neba :-/ Takže zbývají dvě naše srdcové disciplíny a to jsou plochy a sutiny. Být na Fíďovi, tak si myslím vybere plochy - v lese se cítí jako ryba ve vodě a jde mu ta tam jaksi samo :-) Být jen na mě, tak si asi vyberu sutiny, přeci jen oproti plochám jsou sutiny takové různorodější, tajemněší :-) a zajímavější. Takže babo raď! No Sonička nám nasadila brouka do hlavy :-)
Na cvičáku jsme projeli záchranářskou poslušnost - chůzi u nohy, těsné procházení skupinkou lidí a psů, polohy, dlouhodobé odložení (to zvládli všichni na jedničku - kolem jezdila auta, chodili lidi a psi) a záchranářské překážky. Musím Fidouška moooc pochválit - makal jako velikej a dnes by teda strčil do kapsy nejednoho velkýho poslušňáckýho psa :-D

08.11.

Čím dál častěji si říkám, že z Fida roste správný pes a parťák do pohody i nepohody a tak jsem si řekla, že to udělám veřejně :-) Takže Fíďátko moje, jsi fakt šikovný kluk, parťák a Pan Pes. Osobitá křehká dušička, tak trochu můj malý "rainman", který rád spolupracuje, maká a snaží se všemožně až nemožně splnit co mi na očích vidí. Postrádá umíněnou tvrdohlavost a nikdy se na mě nevzteká, když něčemu nerozumí, ale nechybí mu odhodlanost a drive. Některé situace zvládá s klidem borderky - navolno ležící s hračkou mezi packama a v jiných je z něho upištěný teriér :-D Ale hlavně je mi i v náročných situacích oporou ;-) Ne, není dokonalý, ale to já po něm ani nechci. Má své mouchy na kterých úspěšně pracujeme, ale já vím, že bych ho neměnila za nic na světě.
 

06.11. Nedělní agility + poslušnost

Udělali jsme si zasloužený týdenní odpočinek. No a v neděli dopoledne jsme vyrazili na agility - potrénovali jsme si zonu na kladině - zkoušeli jsme ji zapojovat do kratičkých sekvencí a dařilo se ;-), taky jsme zase o kousek pohnuli se slalomem a začínají se dařit i náběhy...no a pak už jen točení kolem bočnic a krátké sekvence.
Odpoledne jsme pak byli u Soničky na poslušnosti a musím Fíďu moc pochválit - cvičil moc pěkně a rozhodně ne celou dobu za pamlsky ;-)

30.10. Špicahópání - neoficiální flyball závody

První část závodu byla určená pro úplné začátečníky a závodilo se v jednotlivcích na shoot. My byli přihlášení na závod dvojic, protože Fíďa už dávno trénuje na box ;-) Dvojice se losovaly na místě a to tak, aby nebyli dva psi stejného plemene ve dvojici - v postatě si majitelé velkých psů k sobě vylosovali psa malého :-) Nás si vytáhla Štěpánka z Liberce s borderákem Scottym. Fíďa zvládal i těsné střídání i to, že nám nabíječe dělala slečna z Libereckého týmu a dokonce, že na dráze rozhodčího dělal páneček Honza :-D Prostě má můj veliký obdiv :-* Podařilo se nám koly proplouvat bez prohry až jsme narazili na další silnou dvojku - Liberecký borderák Draco a náš superrychlý Benjik. Ti nás těsně porazili, ale protože z předešlých běhů měli jednu prohru bylo skóre vyrovnáno a po přestávce se konalo rozběhové kolo. Tady se nám podařilo vyhrát, ale opravdu jen o "prsa" :-D A pro mě to bylo o to těžší, že jsem Klárce s Benjikem (a samozřejmě i Libereckému Dracovi s paničkou ;-)) moc fandila a přála úspěch, ale samozřejmě taky chtěla vyhrát :-(No po konci jsem se docela radovala, že už budeme soupeřit jen společně v družstvu ;-) Myslím ale, že druhé místo je rozhodně taky veliký úspěch a třetí se umístila Brněnská dvojka Mirka s Ennie a Lucka s Miou :-) Byl to moc vydařený a příjemně strávený den...a moc bych chtěla poděkovat celému Libereckému flyballovému týmu, že absovovali tak dlouhou cestu do Brna!

29.10. Klubové agility závody

Tak jsme vyrazili na Kafky na naše první agility "závody". Atmosféra byla po celou dobu úžasně přátelská a veselá a celkově jsme si to hooodně užili ;-) Rozhodčí nám dělala Peťa Marečková a také její svěřenkyně nám přišly trochu "zatopit pod kotlem" aneb dělat konkurenci :-). Já jsem bohužel nastoupila trochu indisponovaná, protože už od pátku mě chytly záda a to pořádně, takže můj pohyb připomínal dosloužilého robota :-D No nevzdala jsem to a běželi jsme - první se běžela tunelová hra. Jako jediná se nám podařila bez chyb :-) Pak se běžel jumping a nakonec agility, ale to asi každý agiliťák zná - to jen my neznaagilitky jsme se pořád něčemu divily :-D V jumpingu i agility jsme už nějaké chyby nasekali, ale převážně to byly chyby moje...s Fíďou jsem byla moc spokojená, na první takový nápřah na jeho křehké teriéří nervičky to zvládl na jedničku. Odložení měl 100%, nevšímal si ničeho a běžel a snažil se - nebylo žádné splašené běhání, ale opravdu spolupracoval ;-) Nerozhodila ho ani háravka, která běhala s náma ;-) Samozřejmě chyby je potřeba doladit a k dokonalosti to mělo daleko, ale já úpřímně čekala, že to bude mnohem horší :-D...a jak jsme dopadli? Nechápu, ale celkově jsme s Fidomírkem skončili na 3.místě. Paráda! No a videjko nesmí chybět ;-) My se dokážem zasmát i sami sobě :-D
www.youtube.com/watch?v=9E1BDUI5FSs

27.10. Agility trénink

Zjistily jsme, že Fíďa je zvláštní úkaz a má velmi osobitý styl skákání áčka. Na svoji maličkost jsou jeho skoky úctyhodné - bohužel nám tam pořád nějak nevychází zóna :-) Odrazí se na jedné straně těsně nad zónou a dopadne až na druhé straně těsně před zónou - takže je logické, že už mu připadá zbytečné dále se na áčku zdržovat a skáče rovnou dolů :-D Chce to mít s ním svatou trpělivost :-D Slalom už jsme zase trošku srazily, tak snad to někdy dokopem do konce.

22.10. Mistrovství SR coursing

V sobotu jsme vyrazili směr Bratislava na coursingové mistrovství. O jeho konání jsme se dozvěděli od chovatelky Míši, která má velký podíl na tom, že jsme vůbec vyrazili :-) Naše účast byla do poslední chvíle nejistá, protože kamoška co nám měla proměnit eura dostala na dálnici pokutu a tak jsme až na závodišti v čase přejímky sháněli dobré duše, které by nám proměnily :-D Nakonec vše dobře dopadlo a mohli jsme se zúčastnit my i Míša s Kápem a Lylou :-D
Organizace mistrovství se nám moc líbila - běhalo se na dvou dráhách, které ale byly dostatečně oddělené a tak závod odsípal poměrně rychle. Trochu zdržení způsobil závod chrtích smeček mezi našimi běhy, ale byla to pěkná podívaná a aspoň chvíle na prndání :-) PRTů se sešlo neuvěřitelných 11. Hned po prvním běhu byly vyvěšeny výsledky prvního kola a tak jsme mohli vidět, že body byly velmi těsné. O všem tedy rozhodlo kolo druhé, i když body byly opravdu natěsno a často o pořadí museli rozhodčí rozhodnout podle dalších kritérií. Kápo (Capone Tapka) skončil na 9.místě (174b), tetička Babů Jaybea 6.místo (176b), polosestřička Buffy (Butterfly Killers Hole) krásné 3.místo (?b), polosestřička Lyla (Lyla Černý Faun) byla celkově 2. (177b)...no a Fidomír obecný, samozvaný vládce vesmíru :-/ si vyběhal 1.místo (178b) a stal se tak Mistr SR :-O Jen aby mu to nestouplo do hlavy - to bychom s ním už doma nevydrželi :-D Více o samotných bězích najdete v Coursing

20.10. Agility

Další trénink na Kafkách byl ve znamení mé nespokojenosti sama se sebou :-( No co už nadělám, holt budu muset na sobě víc makat :-p Verča naše snažení zdokumentovala, tak se můžete taky pobavit  ;-)
www.youtube.com/watch?v=x-q-pNVy9Xw

18.10. Flyball

Dnešní trénink byl zase fajn ;-) Sešlo se nás teda poněkud víc a tak většinu času se čekalo a čekalo a čekalo a pak i chvíli běhalo, ale snad to bude příště lepší ;-)

17.10. Sutinévý trénink na Zbrojovce

Tak jsem si zase zaštěkali na sutinách ;-) Složení skoro profíkovské: Soňa+Kvínka a Erník, Janča s Kamčou, Alča s Giny a my s Fidouškem. Fíďáček se jako mazák hoodně snažil, sice je vidět, že je tento terén pro všechny psy náročný (oproti třeba plochám kde se Fíďa cítí jako ryba ve vodě) ale zlepšuje se každým tréninkem. Krásně hledal, štěkal moc pěkně i na jiné figuranty, neřešil žádný terén...to se ovšem nedá moc říct o mě :-/ měla jsem dělat figuranta ostatním, ale bohužel jsem kvůli své klaustrofobii nebyla schopna vlézt do těsné skříňky...ale abych to ostatním úplně nepokazila, tak jsem se hodně překonala a nechala se přikrýt, pro někoho možná obrovskou skříní, ale pro mě to bylo pohřbení zaživa :-D co bych pro ty psí záchranáře neudělala ;-) Pár fotek je zde:

16.10. Agility intenzivka

Nás prostě to splašný pobíhání mezi překážkama neomrzí :-D Tak jsem si dali víkendovou intenzivku, Fíďáček běhal super, ale snad ještě větší radost mi udělal, že byl navolno, neřešil žádný kluky ani hračky ;-) Předvánočně zaměřený trénink jsme si zpříjemnily svařáčkem a poté brigádičkou :-p :-p :-p ale bylo to mooooc fajne ;-)

13.10. Agility trénink

Dnešní trénink byl zaměřený na těsné obíhání bočnic :-) Na to, že to Fíďa trénoval venku u stromů všehovšudy dvakrát to zvládal docela dobře a nedělalo mu problém točit se i docela daleko ode mě ;-) Ale zase abych ho nepřechválila, tak je ještě co zlepšovat a obloučky můžou být menší :-D Ale na tom se pracuje...video tady www.youtube.com/watch?v=JxenJc2F7u0

11.10. Flyball trénink

Tak už jsem si jistá, že Fidoušek má v té svojí teriéří makovičce jen maličkej tenisáček :-D On se flyball neučí, on se pro flyball narodil...a já mám radost, že jsem měla nutkání tento sport zkusit. Dnešní trénink mu nemůžu nic vytknout, nerozhodilo ho, že jsme dráhu otočili opačně než bývá...nerozhodily ho ani těsné střídačky...a ani si nevšiml, že po něm jdoucí malina Brita se ho pokusila mírně zakousnout :-D Prostě donesl balonek jako by se nechumelilo. Tak snad nám tato forma vydrží co nejdýl - minimálně na novou sezonu ;-)

9.10. Video

Pomalu nám začíná období kdy nemůžeme se svými miláčky trávit většinu času venku a tak i my vymýšlíme činnosti na doma :-) Na poslední intenzivce jsme dostali pár inspirací a úkolů a jako poctiví studenti jsme naše snažení zdokumentovali aby se i trenérka Verča mohla podívat. Verča video schválila a pochválila, tak si troufnu ho zveřejnit i tady ;-) Takže něco na procvičování koordinace a práce nohou...
www.youtube.com/watch?v=ZXgYrLGNlr4

9.10. Poslušnost

S bolavou hlavou a mrzutou náladou jsem se vydala na poslušnost za Soničkou. No co, za moje nachlazení a nenáladu přece Fíďa nemůže a nebude tak sedět doma...a jak už to tak bývá, když člověk nic neočkává bývá mile překvapen. Fíďáček makal jak šroubeček a já ho musím moc, moc pochválit. Pracoval i za hračku a to jako zuřivý a natěšený pitbull až jsme budili pohoršení, když jsme řadu lidí a psů u jejich noh rušili zběsilým škubáním Fídi ve vzduchu na balonku a smýkáním se mnou o několik metrů z řady:-D

7.10. Záchranařina - plochy

Nácvik plošného vyhledávání v úúúplné tmě :-D Paráda! Jen kužely světel od baterek, občas ve tmě zasvítily psí oči - jen bílej Fíďáček svítil o něco víc než ostatní :o) Všem klukům to šlo moc pěkně, i Fíďa vyhledával figuranty krásně nosem...a panička si mohla vyzkoušet jaké to je být ztracená a objevená skorobaskervilem Jerrym :-D Já tu záchranařinu miluju :-D a Fíďa samozřejmě taky, co už mu zbývá :-D V tomhle jsou teriéři bezkonkurenčně nejlepší a všichni majitelé mi dají za pravdu - jsou pro každou akci, ať je to cokoliv neptají se a jdou :-*

6.10. Agility trénink

Dnešní trénink bylo přerussllováno :-D 3 PRTi a 1 JRTtula. Phoebe od Ivy hárala, tak byli oba odděleni v dostatečné vzdálenosti, no nezabránilo to Phoebince, aby se nepokusila asi dvakrát Fidouška znásilnit :-DDD Ten se ovšem choval jako profesionál a běhal bez zaváhání :-)

4.10. Flyball trénink

Tak takhle by Fíďa mohl běhat pokaždé :-D Bez jediné chybičky, balonek neplival a dával střídačky úplně na těsno ;-) Jupííí!!!

2.10. Agility intenzivka o semináři se Silvií Trkman

Více si přečtete v Agility

1.10. Poslušnost

Asi Fíďovi přestanu vyvařovat maso, neb byl tak přemotivovaný a táák se snažil až kazil co se dalo :-D Sice moc pěkně šel u nohy navolno, ale u povelu lehni stihl vystřídat co se dalo + nějaké dogdancingové triky :-s Ale musím ho mooooc pochválit, protože se nechal nosit od cizího chlapa!!!! Vůbec jsem tomu nemohla uvěřit :-) Takže záchranáři třeste se, už se vám přibližujeme mílovými kroky :-D

28.9. Agility trénink

Tak dnešní trénink se protáhl na 4,5 hodiny :-D Fíďáček krásně dával zonu na kladině a šla mu i houpačka :-) V šalině se pak rozvalil jak světapán a všichni si mě překračujte :-)

26.9. R.I.P Pixie

Proč se vždycky špatné věci stávají těm co si to nezaslouží...Pixie byla úžasná papilonka od naší trenérky obedience Lucky - plná energie, sebevědomá prostě osobnost...je nám moc líto, že tu nemohla být dýl :-(

24.9. Agility intenzivka

Počasí bylo až skoro vražedný, ale Fidovi horko opravdu nevadilo. Běhal pěkně a když jsem mu to nekazila tak perfektně. Áčku se snažil stále vzdorovat, ale já věřím, že ho jednou porazíme :-) Po intenzivce se na cvičáku brigádničilo, kecalo a grilovalo a psiska lítali za balonkem, takže na cestě zpátky Fidouš padl jak pytel brambor do přepravky a nevěděl o světě :-)

22.9. Agility

Dnes nějak Fíďa neměl svůj den, byl dost rozjívený a neposlušný a lítal si jak se mu chtělo :-(

20.9. Flyball

A zase flyball - tentokrát jsem trénovali jen střídačky a musím Fíďu pochválit, že běhal jak drak a ani neplival balonek ;-)

18.9. Flyball + poslušnost

Oujéé Fíďa opět předvedl, že on flyball miluje a je ochoten si kvůli němu amputovat hlavu škubáním na vodítku :-( Taky se mu dařilo docela dobře plivat balonek, když jsme trénovali střídačky, takže dnes Fíďo palec dolů, jasný?!
Odpolední poslušnost byla teda poznamenaná šíleným dopolednem a Fíďa sice makal, ale tak na 80% - Soňa sice poznamenala, že kdyby jí takhle pracoval unavený pes, tak by si tleskala, ale já spokojená nebyla. Vím, že to umí mnohem líp - dnes to byla "průměrná poslušnost bitého německého ovčáka":-( Ale příště bude určitě líp ;-)

17.9. NVP Brno + Agility závody na Ostrově

Dnešní den jsme pojali trochu "pankáčsky" :-D když jsme se vykašlali na zaplacenou výstavu a radši vyrazili na čumendu na agility závody (no on důvod byl malinko jiný;-)). Já prostě na to vystavování nemám nervy :-p
Na agility závodech byl Fíďa totálně mimo :-s nedokážu si ani ve snu představit, že by mohl v takovým rauši něco v budoucnu zaběhnout a tak budeme muset na závody vyrazit častěji, aby si na to prostředí šílený teriér zvykal :-D Hlavní důvod jít na agizávody byl ale kouknout se naživo na jednu feňulku od které bychom snad, možná, asi, uvidíme ;-) příští rok chtěli štěňátko :-* Tak a je to venku, ale času ještě víc než dost a člověk míní a život mění, takže uvidíme jestli se rozrosteme ;-) Jako hádanku si nechám zatím pro sebe co to bude zač :-)

15.9. Agility trénink (aneb jak se nezbláznit z přespříliš snaživýho psa :-D)

Ano, ano...kaju se a s odstupem několika dnů beru svoje slova zpátky :-D Čtvrteční agility trénink byl zkouškou mých nervů :-D Moje nejčastější věta zněla: Já ho zabiju!!! Dejte mi něco a já toho psa zabiju!!! :-D Na Fíďáčka jsem si to samozřejmě nedovolila nějak dát najevo, ale přespříliš snaživý pes = přírodní pohroma...Běhal pěkně o tom žádná, ale ty zóny :-( buď se tak snažil, že je s pohledem upřeným ke mě krásně seběhl, ale nezastavil, nebo se snažil ještě víc a to tempem šneka se zlomenou nohou ji na konci dal :-D Neměl jinou možnost, leda ještě v té rychlosti usnout :-D No dobrá, trochu přeháním, ale byla to od něj pěkná pomsta na zlenivělou paničku, která se kolem kladiny naběhala kilometrů a kilometrů :-D

13.9. Flyball trénink

Fíďa už měl flyballový absťák a to doslova :-D Byl jak MAGOR!!!!:-D V mezičasech kdy má odpočívat se mu podařilo přetrhat DVĚ vodítka - tank je to a ne pes :-D Běhání mu šlo pěkně, dokonce ani balonek moc neplival ;-)

12.9. Záchranařina - sutiny

Dnes jsme byli se Soňou, Zuzkou a Tomášem zase na Zbrojovce. Aby to psi neměli tak jednoduché prozkoumávali jsme jinou budovu než minule ;-) Fíďa neřešil žádný terén a vyštěkávání mu šlo moc pěkně - je na něm ale prozatím vidět, že je rychle vyčerpaný, jak je chudák přemotivovaný. Snad se to naučí brzy zvládat ještě líp - i když Soňa říkala, že je to normální, sutiny jsou prý pro psy hodně vyčerpávající.

11.9. Brněnský zajíc - coursing v Medlánkách

Ani v neděli jsme si nepřispali a hned ráno vyrazili znovu do Medlánek, tentokrát na coursing. Konal se tam závod Brněnský zajíc s možností plnění licenčních běhů...my se na to přes prázdniny tak nějak vykašlali a tak jsem Fíďu nahlásila, aby si zaběhl poslední párový běh. Naštěstí byl na licenci nahlášen ještě další PRT Slim. Trať byla přiměřená vedru, ale rozhodně né jednoduchá - spousta psů se ztratila. Fíďa příjemně překvapil, za střapcem běžel jako by měl vypustit duši, krásně se se Slimem doplňovali, běh byl pěkně vyrovnaný, ale nakonec Fíďa Slima předběhl a dorazil ke střapci jako první. Docela mě tím překvapil, protože jsem si myslela, že proti atletickému Slimovi náš svalouš nemá šanci :-) Takže máme splněné podmínky pro udělení licence.
Byl to moc příjemně strávený den s kamarády Mirkou a Ennie, Evou a Artuškem, Míšou a smečkou Killers Hole, potkali jsme i Evku s Ebinkou z fora, Zuzku s Jerrym a Barneym ze cvičáku a pánečka od PRTa Lumíka - tak jsem změnila názor na coursingové závodění a občas tedy vyrazíme ;-)

10.9. PRTí procházka v Medlánkách a odpolední lekce poslušnosti

Dopoledne jsme vyrazili na procházku s mamkou Kačenkou, tetou Babů, a všema holčičkama z Babůnčina vrhu + samozřejmě nemohla chybět Terezčina parťačka Ája a od malé Bunny se přidal velký, černý kamarád Jim. Fíďa mě moc potěšil, protože si s Jimem sedli a lítali spolu a s Ájou jak splašení :-D Po společenském vyblbnutí se maminka Kačka s Fíďou jako pokrevní příbuzní nezapřeli, protože jak siamská dvojčata prchali před útoky mláďat a vždy se bok po boku vydávali po cestě dopředu :-D Fíďa pobavil bezprostředním šupnutím do studánky a všichni ke konci vycházky zvlčili a vletěli do blátivé strouhy - nejvíc to odnesla malá Terezka, která byla jak prasátko :-) Fotky z této fajn procházky najdete ve Fotogalerie

Odpoledne jsme se vydali na lekci poslušnosti, kde byla i Míša s Babů. Trochu jsem se obávala, že Fíďa už nebude vnímat, ale musím ho pochválit, že i přes viditelnou únavu makal. Pracant jeden! :-) Sonička mě trochu polekala, protože mi oznámila, že pokud budem pracovat takhle dál, tak bychom na podzim mohli zkusit nějakou zkoušku :-O Ale já to vidím spíš na jaro :-) Radši...Celá dnešní lekce byla jako nácvik na zkoušky. Fíďa zvládl dlouhodobé odložení i cvičícím psem poblíž jako mazák, nácvik poslušnosti ve skupině lidí se mu zato vůbec nelíbil - když jsem si podávala ruku s cizí paní, tak vypadal, že po ní skočí a když přišla paní s fenkou, tak samozřejmě nevydržel u nohy a šel ji pozdravit :-s Ale zkoušel to poprvé, tak snad to bude příště lepší. Hrozně moc mě ale potěšil, když zvládl odvolání od dvojice kopající si s balonem :-O To jsem teda tomu mýmu frajerovi nevěřila, že by zvládl. Klobouk dolů Fíďo! Babů byla taky moc šikovná, takže klan Killers Hole ani na poslušnosti ostudu neudělal :-D

8.9. Agility

I když to vypadalo, že se každou chvíli spustí déšť, tak jsme vyrazili na trénink agility a dobře jsme udělali. Trénovali jsme převážně zony, áčko a slalom, ale my to moc potřebujem a myslím si, že to Fíďovi i prospělo. Už se začíná zdát, že si uvědomuje, že áčko se neskáče, ale běhá, zonu na kladině zatím dává jen v pomalejším tempu (budem muset na tom zamakat) a slalom se nám daří na přímo, ale náběhy ze stran zatím Fíďa moc nedává :-( No na to, že jsme slalom trénovali zatím jen párkrát se tomu ani moc nedivím, ale taky se na to budeme muset víc zaměřit.
Na závěr si Fíďa s chutí zapráskal s houpačkou - to prostě miluje :-D

2.9. Poslušnost

Protože ještě tento týden nebyla záchranařina, tak jsme vyrazili na poslušnost. Abychom příliš nezaháleli :-) Před námi na hodině pro štěňátka jsme potkali Fíďovu skorosestřičku z vrhu po Babů Terezku a byla mooooc šikovná ;-) Už chodí i Míša s Babů, tak jsem naznala, že Killers Hole je jako mafiánský gang a je všude :-D
Bylo nás tam dneska opravdu hodně cca takových 9-10 psů, ale Fíďa dostal pochvalu, že moc pěkně pracoval a nenechal se moc rozptylovat. Za mě dneska dobrý, Fíďa opravdu makal - jen tak dál.

29.8. Agility

Z dnešního agility tréninku jsem měla maličko strach, protože byla na tréninku háravka. Bizuli Verča naštěstí nechala doma, prý by byla schopná Fidouška znásilnit a tak tam byla háravečka jen jedna. Fíďa se jí evidentně moc líbil, protože i přes ujištění paničky, že za pejsky neběhá, tak za Fíďou běhala víc jak na parkůru :-D Ale Fíďa to ustál a dokonce i běhal :-D Sice byl ze začátku trochu rozpumprlíkovanej a vzal čáru přes parkůr za Verčou, nakonec běhal docela pěkně ;-) Abych viděla jak nám to běhá, tak jsem nás nechala natočit a na výsledek se můžete podívat v sekci Agility

28.8. Fíďa - prudič obecný

V sobotu večer si Míša přijela pro Evitku a tak se dnes Fíďa probudil prdýlkou napřed. Chyběla mu parťačka na blbnutí a tak byl tááák otravný, že jsem musela zakročit :-D Nepomohlo přemlouvání, že budeme ještě chviličku spát, ani schování se pod peřinu a tak v zájmu zachování mého duševního zdraví jsem se snažila zaměstnat prudícího PRTa :-D Za den zvládl: lítání se psími kamarády, frisbee trénink, klikr trénink, poslušnost, výlet do Kohoutovických lesů, socializaci v restauraci na zahrádce, nenáviděné trimování a další klikr trénink (musím příště zvolnit, protože byl nacpanej pamlskama jak žok). Po večerní procházce teda konečně zalehl a já odpadla, že jsem zapomněla i na prádlo v pračce :-D

27.8. Hlídání Evitky + výlet na venkov

Ráno jsme naložili kňučícího Fíďu a spící Evitku i s mojí mamkou do auta a vyrazili směr venkov :-D Jeli jsme na barák k babičce. Celá rodina byla z Evitky hotová a ta malá šípková Růženka tam celou dobu pospávala :-) Nakonec jsme vyrazili na procházku po okolí a na koupání k nedalekému rybníku. Evitka měla jasno, že do vody ona prostě nepůjde a tak pospávala na ručníku ve stínu...zato ten náš "titanic" celou dobu lítal do vody pro balonek - pořídím mu oranžové trenýrečky a mini plováček a začnu mu nejspíš říkat Mitch :-DDD Foťák jsme bohužel nechali doma a tak máme fotky až z domu kdy už oba odpočívají :-) Najdete je v Fotogalerie

 

26.8. Agility

Na agility jsme vyrazili i přesto, že nám Míša přivezla na hlídání PRTě Evitku. Fíďa celý týden docela zahálel a tak i přes neskutečné vedro jsem naznala, že ho musím trochu utahat a Evitka se alespoň bude socializovat. Nakonec jsme moc neběhali, ale aspoň jednou jsem ho pod vedením Verči prohnala po parkůru (musím říct, že jsem byla v minutě totálně vyřízená, za to Fíďák nabuzený hárající Bizulkou :-)).

21.8. Výlet kolem Bobravy

Udělali jsme si odpočinkovou neděli a vyrazili na procházku lesy kolem řeky Bobravy. Fíďa byl v sedmém nebi a v lese si to užíval. Musím ho ovšem pochválit, protože i když běhá před námi je vždycky pěkně přivolatelný, zvěř nijak účelně nevyhledává spíš si čuchá na cestičkách ;-) Je to neskutečný vodomil, vůbec neřeší, že má voda jen pár stupňů (no já dostávala křeče do noh :-D) a leze okamžitě do ní :-)
Fotky jsou ve Fotogalerie

20.8. Sutiny, poslušnost, plavání a grilování

Většina milovníků, majitelů a chovatelů russllů dnes zamířila na Konopiště kde se konala klubová výstava...budila jsem určitě zasloužené rozhořčení, když jsem oznámila, že se kvůli výstavě přece nepotáhnem takovou dálku :-DDD Ale když výstavy jsou taková nůůůdááá, kdyby byl Fíďa nějaký šampion, tak možná, ale nechat si ujít trénink sutin bylo pro nás nepředstavitelné :-D
Dopoledne jsme vyrazili na brněnskou zbrojovku kde mají záchranáři pronajatý objekt na trénink. Byla to parááááádáááá!!!! Soňa nám nejdřív udělala teoretickou přednášku a pak se šlo na to ;-) Nejdřív si psi prošli objekt a zkoušeli chůzi po různých materiálech (místnost plná pet lahví, na zemi hrnce, střepy, papíry, dřevo - prostě bordel :-) Poté jsme šli trénovat vyštěkání - Fíďa vůbec neřešil neznámé prostředí a štěkal jako o závod - první vyštěkání bylo přímé kdy viděl na figuranta (Soničku :-D), druhé bylo už, že osoba byla polozakrytá a třetí jsme zkoušeli už v zákrytu (tady Fíďa napoprvé trochu zazmatkoval a asi 20x proběhl těsně kolem Soni :-DDD. ale pak už neměl problém). Soňa nás všechny moooc chválila, že jsou psiska neskutečně šikovní a že by záchranaři koukali jakou v nás mají konkurenci ;-)
Pak jsme si přímo v objektu zbrojovky dali lekci poslušnosti, kdy se k nám přidala i Alča z coursingu s pitbulkou Ginou a musím říct, že Fidoušek byl přímo vzorňák ;-)
Odpoledne jsme šli k Verči na cvičák kde bylo domluveno grilování ;-) Udělali jsme si i s Verčou a jejíma fenkama a Evčou s Ebinkou vycházku do Líšeňskýho lomu kde se všichni psi pořádně vykoupali - Fidouš se pěkně rozplaval ;-) no a pak už jen do noci grilovali a kecali a psiska lítali a lítali :-D
"dal bych si párek v rohlíku bez hořčice prosím" :-D aneb vyštěkání nemusí být vždycky na zemia ještě dvě fotky poslušnostní ;-) 1. "jsme správná dvojka" :-* 2. "pochvala a pusinka pro paničku" :-D

17.8. Agility

Opět agility u Verči...tentokrát se snažila panička i Fíďa a tak nám to docela šlo ;-) Rovinky bez problémů a i parkůrové motanice jsem s pomocí geniálního Fídi zvládala s lehkostí slůněte tančícího Labutí jezero. Takže za mě paráda a dostali jsme pochvalu i od Verči - Fíďa za chytrost a samostatnost a přitom ovladatelnost a já se prý taky zlepšuju :-O Joujoujupííí :-D

14.8. Záchranařina + vycházka Moravany - Želešice

Dnes jsme vyrazili na záchranářskou poslušnost. Cvičili jsme chůzi u nohy, odložení za chůze, dlouhodobé odložení i vysílačky na stoly... tady panička opět zaperlila, když si pletla strany a ukazujíce napravo křičel LEVÁÁÁ a naopak :-D No Fíďa se nenechal zblbnout a běhal, kam jsem ukazovala :-D Má to prostě hošík se mnou těžký. Jinak ho musím pochválit a byl opravdu šikovný.
Po cvičáku jsme vyrazili na krátkou procházku Moravany - Želešický lom ;-)

12.8. Agility

Tak dnešní trénink byl opravdu intenzivní, trval totiž 3 hodiny :-D Ne, že bychom v tahu běhali, střídali jsme se s ostatními. Fíďa byl chvíli lámán na áčku, aby si už konečně dal říct a neskákal z něho jak blázen :-D, nevím jestli si z toho něco vzal, nicméně se mu to i párkrát podařilo :-D Parkůr zase nezvládala panička :-D Dala jsem si pekelně záležet, abych si zapamatovala pořadí překážek a otočky, ale už mi nezbyla mozková kapacita, abych to vše správně použila i v rychlosti fida (nová jednotka - nahrazuje rychlost světla :-D). A tak jsem se tam plácala, ale Fidoušek byl mooc šikovný a vůbec se nezlobil, když jsme to museli neustále opakovat kvůli mým chybám...no jo mám ještě co zlepšovat. Asi to bylo tím, že jsem dnes nechala kopačky odpočívat a myslela si, že to v teniskách uběhám :-D
V čem magůrek nezklamal a opravdově si liboval bylo třískání na houpačce. Čím větší třísknutí s houpačkou na které se Fidomír udržel všema čtyřma, tím větší radost v PRTích očičkách :-DDD

9.8. Flyball

V úterý jsme se zúčastnili dalšího tréninku flyballu. Fíďa po vrácení Evitky buď chytil štěněcí manýry nebo trucuje, protože si na tréninku zase vymýšlel, který balonek bude nosit a který ne :-/ Zlobidlo!

7.8. Hlídání Evitky Killers Hole

Tak dnes jsme si vyzkoušeli jaké to je mít dva psy :-D Dostali jsme na hlídání Evitku z chovky našeho Fidouška. Strach z toho, že si Fíďa bude doma všechno bránit, hlídat, žárlit se nevyplnil a Fido dělal čest svému jménu a Evitce byl opravdovým strýčkem - dokonce si s ní hrál a přetahoval se. Když spala, tak ji chodil neustále kontrolovat a po vrácení Evitky zpátky byl smutný, nezmiňuju to, že mě srdce krvácelo a nejraději bych dělala, že nejsme doma a Evitku nevrátili :-D Fotky ve Fotogalerie

4.8. Obedience

Tento týden nám odpadla záchranařina a tak jsme trénovali společně cviky z obedience: vyslání do čtverce, nošení činky a dnes poprvé aport přes překážku ;-) Využila jsem kartonové krabice od nové klece, která Fíďovi přišla na cestování a vyrobila z ní improvizovanou překážku. Tak nějak jsem si nebyla jistá jak to Fidovi vysvětlím, že musí skákat tam a zpátky, ale můj šikula nezklamal.
Já to říkám pořád, že nemít zrovna Fidouška, ale jinýho míň vnímavýho psa, tak se můžem jít klouzat :-D Neskutečně mě zachraňuje a podrží ve chvílích kdy si nejsem jistá. Naše pokusy jsem nahrála na video ;-) Moc mě potěšila naše výcvikářka Sonička, když jsem jí poslala tohle naše videjko s prosbou o připomínky a kritiku a ona mi napsala, že Fíďa je moc talentovaný a úžasný pejsek - jako hrdá maminka jsem se dmula pýchou :-DDD a slíbené videjko najdete v sekci Ne(poslušnost)

2.8. Flyball

Sice jsem po náročném táboře zavedla úsporný režim, aby se Fidoušek trochu zregeneroval, ale zase flákat se přece nebudem :-) Tak jsme si nenechali ujít další flyballový trénink. Šlo nám to pěkně, ale nutně musíme zamakat na střídačkách, které bych si představovala těsnější a jistější.

28.7. Agility

Potkat Verču byla naše spása :-DDD Fidoušek i já se hodně zlepšujeme, dnes jsem zapojovali i zonu na kladině do krátkého parkůrku, trénujeme náběhy do uličkového slalomu a Fíďa zvládá obíhání bočnic jako bychom to někdy už trénovali :-D Fíďák běhá rychle a s chutí a překvapivě se snaží na parkůru přemýšlet a hledat si správné překážky - no ona se panička taky zrychluje a jakžtakž toho rychlíka stíhá, ale i když jsem použila už i kopačky, tak přeci jen vysílačky bude naše hlavní náplň tréninků :-DDD
Teď nám Verča na týden odjela na seminář Sylvie Trkman, tak už teď se těšíme co si pro nás připraví a nového nás naučí ;-)

20. - 23.7. Intenzivka vodní záchranařiny Hodonín

Vrátili jsme se ze super akce. Poznali jsme nové lidičky, kteří sdílí stejnou náklonnost ke svým psím miláčkům jako my;-) S Fíďou jsme poprvé trávili dovolenou ve stanu a zvládli jsme to skvěle. Ani propršený čtvrtek nás nedonutil opustit stan a ve finále nás vytrvalo stanovat jen pár a všichni ostatní šli do sucha ubytovny :-D Mokrý čtvrtek byl tedy ve znamení teoretické přednášky a procvičování cviků na "souši". Pátek už jsme celý prakticky zkoušeli u Baťova kanálu a Fido byl neskutečně šikovný. Přinášel aport z vody, zkusil si skoky do vody z mola, přinášel jako jediný plovák přímo za lano a dokonce i se svojí muší váhou dokázal napoprvé dotáhnout "tonoucího" surfaře až ke břehu. Prostě bomba! Večer už na něm ovšem byla vidět únava a tak jsme i přes výborné grilované masíčko raději zapluli do spacáku a nabírali síly na další den. V sobotu už bohužel voda v kanálu stoupla natolik, že jsme si netroufli do vody ani s velkými psy a tak jsme cvičili na cvičáku.
Každý večer jsme krmili psy formou vyštěkání na figuranta a i tady byl Fíďa moooc šikovný a i když štěkal na cizího pána, zvládl to bez kontaktu :-)

19.7. Flyball + rozloučení s trenérkou Alčou

Tak jsme si dnes jen lehce zaflyballovali a protože zítra jedeme na tábor, tak jsme se už ani nezúčastnili grilování a rozlučky s Alčou. Moc nás to mrzí :-(

18.7. Agility

Chtěla jsem dnes Fida trochu šetřit po náročném víkendu, ale má nejspíš v sobě samodobíjecí baterky, protože i ve chvílích odpočinku se dožadoval házení balonku :-D Dnes mi Fíďa udělal obrovskou radost, protože běhal úžasně, i Verča říkala, že to bylo na jedničku s hvězdičkou. Nenechal se rozházet ani Bizulí na parkůru, hezky se soustředil na mě a já se zase příliš nesoustředila na něj a tak jsme běželi tak jak by to mělo být ;-)
I zóna na kladině se už rýsuje dobře a bravurně zvládal náběhy z tunelu do uličkovýho slalomu. Kdyby takto pracoval pokaždé, tak bych i litovala, že se agility nechceme věnovat naplno :o)

17.7. Řízený trénink v Soběšicích

Fidoušek si dnes zaběhl dva licenční běhy ;-) Trať byla docela náročná, ve vysoké trávě psi často ztráceli střapec, tak jsem moc ráda jak to Fidoušek perfektně zvládl. Zaběhl si jeden sólový a jeden párový běh s Ennie, běželi hezky vyrovnaně a pěkně spolupracovali. Fíďa měl zajímavý kill střapečku, kdy na střapec vyčerpaně lehl a s otevřenou tlamou ho žužlal :-D ale vzhledem k příšernému vedru to bylo pochopitelné :-)

Do fotogalerie přidány fotky z flyball turnaje z Vídně i Brněnských psích dnů.

16.7. Flyball dvojic - Brněnské psí dny

Naše družstvo PRT - Parson Rapl Tým vybojovalo krásné 2.místo!!!! Fíďa běhal jako profík a neudělal ani jednu chybičku, i Kápa musím moooc pochválit, protože ke konci už Fidouška skoro neřešil a běhal si rovnou pro balonek. V naší 1.divizi (divize byly děleny podle velikosti psů, takže my v 1. jako malí psi ;-)) s námi soutěžilo ještě 5 družstev a zlato si zaslouženě odnášeli Trubky Tým :-D ve složení borderka a jezevčík :-D

13.7. Záchranařina

Dnes jsme zkoušeli nový fígl na učení obratů při chůzi u nohy. Určitě je to zajímavá metoda a na cvičáku ji můžem ještě zkusit, ale já bych chtěla s Fidouškem jít cestou klikr tréninku a tvarování - zrovna v týdnu jsem zkoušela naklikat rychlé přisednutí k noze a když jsem viděla s jakou chutí Fíďa pracuje na klikr, tak jsem si řekla, že s ním vyzkouším i věci na které jsem si předtím s klikrem netroufala ;-) Všechno je jen o fantazii jak který cvik chci aby vypadal a jak na něj :-)

12.7. Flyball trénink

Dnes jsme se na tréninku připravovali na Brněnské psí dny, kde jsme přihlášení do dvojic s PRTem Kápem. Uvidíme jak to kluci zvládnou, Fíďa se soutředí jen na balonek, zato Kápo by občas raději přinesl místo balonku Fidouška :-D

10.7. Agility

I přes neskutečný vedro jsme se vydali na agility. Naštěstí i Verča měla rozum a tak jsme trénovali vždycky jen pár minut a jinak odpočívali ve stínu a nápájeli sebe i psiska ;-) Moc nám nešlo točení kolem bočnice, až jsem chytala nerva :-) ale je mi jasný, že jsem chybovala hlavně já :-p Fíďovi se už začínají rýsovat zony na kladině - zatím ale velmi opatrné a pomalé :-D Taky jsme si zkoušeli oťukávat slalom podle doporučení Verči uličkou - s tím Fidoušek neměl sebemenší problém (taky by tou uličkou projel i kočárek :-D). Malým nepříjemným dobrodružstvím byl pád paní s pudlíkem, která si při něm ošklivě zlomila ruku a strávila dopoledne v nemocnici :-( Snad bude brzy v pořádku :-(

9.7. Flyball

První flyballový trénink po závodech se vydařil. Trochu jsme se snažili zapracovat na rychlejších střídačkách, akorát jsem zjistila, že proti borderce nemám šanci rychleji vypouštět - jsou to neskuteční tryskáči :-D

7.7. Záchranařina

Tak dnes to bylo opravdu záchranářské :-D Kluci se nám trochu pohádali a já záchranářka jak jsem chytala tu malou bílou kouli jsem utržila ránu košem do obličeje a tak si natrhla obočí. Takže kluci pak cvičili jako hodinky a chudáci z toho byli tak trochu oba zaražení :-) Trénovali jsme novou záchranářskou poslušnost, stoly a nošení - od tetičky Soni už nošení zvládá krásně a občas vyzkoušíme i nějakého odvážného dobrovolníka a zatím s úspěchem ;-)

5.7. Agility u Verči Otýpkové

Tak jsme vyrazili zase agilitit. Docela mi vyhovuje Verčin styl, protože po mě nevyžaduje přehnané fyzické výkony (ale to neznamená, že od ní ze cvičáku neodcházím splavená a vyšťavená :-D) a Fídouš se může projevit taky trochu jako samostatná výkonná jednotka a ne jen jako suchý zip na mé ruce. Takže se chystáme příští týden zase ;-)

2.7. Flyball turnaj ve Vídni

Brzy ráno jsme vyrazili směr Rakousko na Flyballový turnaj. Jeli jsme jako náhradníci s tím, že si budem moct vyzkoušet závodní atmosféru na pár bězích. Nakonec Fido běhal celý den a na to, že to byli naše první závody, tak to zvládl perfektně ;-)
Vyběhali jsme úžasné 3.místo!!!!! Výlet to byl suprovní, všichni byli moc šikovní a to myslím i Danču nabíječku, jejího přítele fotografa :-), Klárku i našeho Honzíka ;-) Prostě příjemně strávený den. Děkujem :o) Fotečky dodám jakmile se ke mě dostanou, prozatím jedna na navnazení a tři videjka budou v sekci flyball ;-)

29.6. Agility

Byli jsme agilitit u Verči ;-) Panička nechala na Kafkách srdce, plíce i nohy :-D ale Fidouš běhal jako o závod. Občas si vymyslel nějakou zlobišárnu, jako že třeba tunely vůbec nezná :-D nebo proč ho jako chci za tunelem odměňovat když jsme ještě nedoběhli :-D ale hezky se nám začíná formovat zona na kladině. Zatím děláme jen první krůčky, ale už mu pomalu začínalo docvakávat co se to po něm chce. I Verča ho chválila, tak to zase tak hrozný být nemohlo :-D Horší ta paniččina fyzička :-s

25.6. Flyball a poslušnost

Dopoledne jsme vyrazili i s pánečkem na flyball. Páneček si vyzkoušel roli nabíječe a Fíďa to zvládl nečekaně dobře. Vůbec to neřešil a běhal jako o závod. Zkoušeli jsme i střídačky s Kápem a pak i se Sandy a Ennie.
Odpoledne jsme jeli na poslušnost na Zetor a Fido dostal velikou pochvalu od cvičitelky. Je pravda, že se moc hezky soustředil a tak chůze u nohy vypadala skutečně jako chůze, odložení za chůze do lehu dle cvičitelky za 10 bodů s hvězdičkou a i ostatní cviky mu šly. Tak věřím, že už takhle bude cvičit stále ;-)

23.6. Agility

Už to vypadá, že jsou nám agility zapovězené :-( Kvůli neprofesionálnímu vedení na našem cvičáku jsem se rozhodla, že tam přestanem chodit. Nakonec se mi to rozleželo v hlavě a řekla jsem si, že nám dám ještě šanci a domluvila jsem se na trénink u Verči Otýpkové. Stihli jsme s Fidouškem asi pětkrát proběhnout pár překážek a začalo příšerně pršet :-D Osud :-D Moc děkujem Verči za odvoz na mhd a jsem zvědavá jestli osud prolomíme a stanou se tak z nás agilitní hvězdy :-DDD Jsme totiž nahlášení na další čtvrtek, snad to s náma Verča vydrží :-D

22.6. Záchranařina

Protože bylo dnes strašný vedro a dusno, tak jsme udělali oddechový trénink zaměřený na záchranářské překážky. To nám jde a tak byla spokojená panička i Fido ;-)

18.6. Norovací zkoušky

Tak jsme dnes vyrazili do Křenovic na norovací zkoušky. Panička měla smůlu a vytáhla 15té pořadí a tak nás čekalo nekonečné vyčkávání než na nás přijde řada. Na Fidovi se to podepsalo a tak sice v noře krásně štěkal a na poprvé jí krásně prošel, ale napodruhé (zrovna na rychlost) se v noře zasekl a nemohl se dostat na konec. Po urputném úsilí se to sice podařilo, ale s nelichotivým časem 40 vteřin :-( Zkoušku, ale úspěšně vykonal, sice né s plným počtem bodů (81 z 84), ale i tak jsem na něj neskutečně hrdá, že to nevzdal a bojoval až do konce;-) Někomu jde o tituly, mě jde víc o to mít spokojenýho a zdravýho parťáka.

16.6. Záchranařina

Dnes jsme po nějaké době vyrazili zase do terénu nacvičovat plošné vyhledání. Na úvod jsme si dali trošku poslušnosti - vtipně uprostřed silnice :-D Terén byl víc než náročný - tráva do pasu, akáty, trny apod. Fidoušek ale bojoval jako tygr a i když musel ve vysoké trávě skákat metr vysoko, tak našel všechny osoby. Pravda jednu s mojí pomocí, ale byl pochválen s jakou vervou do toho šel a že to nevzdal ;-) Nakonec jsme dali vyštěkání jen na kraji trávy, to byl Fíďa rozhozen pánečkem-fotografem, ale zvládl i to. A tak vznikla dokonalá fotka, která je v Úvodní stránka a doufám, že brzy doplníme další fotky z tohoto dobrodružného tréninku ;-)

14.6. Flyball

Dnes to Fíďovi hezky šlo ;-) Zkoušeli jsme i střídačky s Benjikem a Fíďa si zaběhl svůj rekord 5,06 sec. To jsem teda koukala. Bohužel nás nebylo tolik a tak nebyla postavená druhá dráha. Aby si Fidoušek mohl vyzkoušet běhat za plného provozu. Mirka byla tak moc hodná, že nás i natočila a tak máme tento trénink zdokumentovaný ;-) Děkujeme!

11.6. Venčení Soběšice

 Tak jsme se dnes vydali na PRTí prochajdu v Soběšicích. Cestou jsme naložili Lucku s Mirou a Májou, pak Míšu s Kačkou a Rozárkou a na místě se potkali s Lukášem s Ájou a Evkou s Ebinkou. Procházka to byla perfektní. Psi měli spoustu zážitků jako setkání s koni, pojídání jahod, koupání v potůčku a setkání s hadem ;-)

10.6. Dogfrisbee trénink

Jedním slovem paráda!!! Naučila jsem se konečně házet forehand (dokonce pod nohou), Verča nám ukázala jak máme cvičit multiple, Fidoušek se naučil vault přes moji nohu a běhat za rollerem skrz moje nohy. Přínosnější trénink jsem si nemohla přát. Pořád ale odolával ten zpropadený floater...ale jako správný hujer jsem v sobotu i neděli při volných chvilkách trénovala (doma v posteli :-D) a už to vypadá slibně....jde tooo ;-)

9.6. Záchranařina

Tak dnešní cvičák byl zkouškou pro moje nervy :-D Přišla totiž Fidova milovaná Arunka, které ke všemu před pár dny dohárala :-D Chachá!!! Fidoušek byl totálně mimo, paničku neznal, kňučel a snažil se co nejrychleji dostat za Arčou. Zpíval mi ještě v tramvaji a já měla pocit, že ho někam zavřu :-( Ale nevzdali jsme to a v rámci možností jsme se snazili co jsme mohli ;-)

7.6. Flyball

Fido měl dnes nějaké erupce na mozku, jinak to nechápu :-) Flyball mu šel skvěle, chyby nedělal, dokonce zvládl i střídačky s Kápem a Benjim. Ale protivnej byl celý odpoledne jak...nesměl se k němu nikdo ze psů ani přiblížit (kromě ctitelky Lyly) a přitom před tréninkem zvládl i očichání s úhlavním nepřítelem Artušem. No, panička se s ním celý zbytek večera nebavila, nemazlila, tak mu trošku snad zklaplo :-)

5.6. Agility

Dnešní agility byly tak trochu masakr. Alespoň co počasí týká. Fíďa po včerejšku celý den doma polehával, tak jsem si říkala, že to bude katastrofa. Ale překvapivě byl moc šikovný a snažil se napravit moje chyby :-) Musím ho moc pochválit jakou má se mnou trpělivost a zvládá i nezvládnutelné :-D

4.6. Parson Russell Cup

V coursingu se Fíďa umístil na 6. místě z 12ti psů, což si myslím, že na jeho možnosti je docela slušný výsledek. První běh běžel moc pěkně, ale vzhledem k jeho velikosti a váze dělal trochu velké oblouky v zatáčkách. Druhý běh mu moc nevyšel, zastavil se u kuželu a holky se střapečkem mu zmizely. Sice se snažil je dohnat, ale když zjistil, že už jsou v cíli u střapečku, tak ke střapci nechtěl :-( Třeba mu to vyjde příště líp ;-) Brácha Bouí se umístil na krásném 2. místě, ségra Róza na 4. a maminka Kačka na 3. Jen škoda, že se nezúčastnil i brácha Buddy, když to mají takový kousek :-(
Nakonec se konaly soutěže, kterých jsme se účastnit nechtěli a měli v plánu odjezd, ale nakonec mě Míša přemluvila a my s Fidem nastoupili do aportovací soutěže :-) Fido byl hodně šikovný a přinesl míček, peška, liščí ocas, rubikovu kostku, sáček s pamlsky, rohlík a plastovou láhev, akorát klíče se mu moc nelíbily. Stihl to za 2min.43sec. a soutěž tak vyhrál :-) Sice už tam nebyla taková účast jako na závodech, ale soutěžilo s námi asi 5 nebo 6 psů, takže výsledek to byl krásný ;-) Vyhrál úžasný pohár, který si určitě někam vystavíme - kdoví jestli se ještě nějaký zadaří :-D

3.6. JRT a PRT sraz Heroltice

Brzy odpoledne jsme vyrazili do Heroltic na sraz z fora. Nabrali jsme s sebou i Lucku s Mirou a Májou, aby nebyla po cestě nuda a nemuseli jsme zapínat ani rádio :-D Na srazíku jsme se potkali s Julkou a bráchou Bouím a spoustou lidiček z fora. Vyzvedli jsme si trička, šáteček a dárečky; šli si zaplavat do potoka a razili zase zpátky do Brna.

1.6. Záchranařina

Dnešní trénink se mi moc líbil. Byl hodně motivační a tak se Fidouškovi dařila i ta naše zpropadená chůze u nohy. Zkoušeli jsme nějaké cviky z obedience a šlo nám to. Na přesné předsednutí při přivolání jsme použili bedničku. Vyslání do čtverce i dlouhodobé odložení Fíďa zvládl perfektně a to i když byla ještě tráva vlhká po dešti ;-)

31.5. Flyball

Trénink flyballu byl super. Fíďovi to pěkně šlo a snažil se. Moc pěkně spolupracoval a byl dokonce rychlejší jak maminka Kačka ;-)

29.5. Agility

Fido nebyl dnes unavenej z flyballu, tak se fakt snažil a agilitění si užíval. V některých situacích dokonce telepaticky poznal co má dělat a než panička doběhla zvládl to sám :-D Dnes to dokonce bavilo i mě a to je co říct :-D

26.5. Norování

Tak dnes už naposled :-s Tlusťoch byl dnes super, krásně štěkal a dorážel :-D Paní Mrkvicová říkala, že jestli tohle předvede na zkouškách, tak to bude perfektní, tak budeme doufat, aby se zadařilo. Trochu mě znervózňuje počasí a deště :-( Aby nebyla nora moc zanešená a ten můj lední medvídek se do ní vešel :-(

25.5. Záchranařina

Dnes mi Fíďa udělal obrovskou radost, když se nechal od Alči zvednout do náruče a neprotestoval :-) Dokonce zvládl i skok do výšky ;-) Až na tu naši zpropadenou chůzi u nohy :-( od jeho stávkování je to pořád hrůza a děs :-(((

22.5. Flyball a Agility

Dopoledne jsme vyrazili na flyball. Měla jsem trochu strach jak to bude po minulém tréninku vypadat a jestli bude zase plivat balonky už na cestě zpátky. Naštěstí si Fidoušek dal říct (i jsme to v týdnu cvičili) a balonek pustil snad jen jednou. Dokonce jsme se i měřili a Fíďa měl nejlepší čas kolem 5,33 :-) (předběhl i mámu Kačku). Celkově byl moc šikovný, dal si střídání s Benjim a zničil asi tři tenisáky - destruktor :-p.
Po dlouhé době jsme byli agilitit. Počasí teda na můj vkus mohlo být lepší. Takový vedra opravdu nedávám :-( Fidoušek byl jako vždy perfektní, jen já jsem mu to kazila. Jednoduché sekvence se mu daří. Zopakovala jsem si různé otočky a celá uřícená jsem valila pak na ledovou tříšť :-)

21.5. Poslušnost

Na poslušnosti nám to docela šlo. Prolítal se s tlupou psů a vůbec nic neřešil - to mi udělal největší radost ;-)

19.5. Norování

Tak dnes zkouška nanečisto...všichni ho chválili, jen panička by si představovala, že by mohl víc štěkat v noře, míň vyvádět mimo noru, být rychlejší...naučit se počítat, začít mluvit...no, joo nejsem tak trochu náročná?! :-D nemusí být ve všem perfektní, stačí mi, že mi po celým dni, kdy po něm pořád něco požaduju přijde večer ještě dát hubana...já už bych se měla plný zuby :-D

18.5. Záchranářina

Dnes jsme zkoušeli nastupování na surf :-) Fíďa neměl problém na surfovém prkně ležet, taky bylo zatím položeno na zemi :-D Jsem na něj teda zvědavá, sice se vodní záchranařině plně věnovat nechceme, ale jsme pro každou srandu a rozptýlení ;-)...panička totiž není zrovna silný plavec, tak má strach, aby ji Fidouš nemusel zachraňovat opravdově :-D

17.5. Flyball

Óu, jééé! To by nebyl teriér, aby na mě nevymyslel nějakou kulišárnu...a nebyl by to ani Fidoušek, aby narozdíl od všech teriérů co mají problém s pouštěním balonků, ten můj balonky plival už po cestě přes překážky :-((( Asi si nějak popletl sporty a chtěl se mi zavděčit z frisbíček, ale jsem zvědavá jak si to nechá rozmluvit.

15.5. Deštivé venčení

Nějaký deštíček nám přece nezkazí den, tak jsem vzala pro jistotu foťák, neb každý se chlubí jen krásnými sluníčkovými fotkami, tak my jako správní vyvrhelové máme fotky dešťové :-D Odpoledne jsme vzali ven i Ninu s Wendy, aby Fíďa jako obvykle mohl zapomenout na veškeré slušné vychování :-D Další foto ve Fotogalerie

11.5.

Dnes jsme na cvičáku strávili jen chvíli, když jsme nacvičovali vysílačky na stoly. Fíďa nezklamal a zvládl to na jedničku i když panička byla jak medvěd na ledu a ukazovala kamsi do strání místo ke stolu. Ani se nepokusil zakousnout pomocníky (a to tam byl i chlap!), tak mě moc potěšil ;-)
No a pak už jsme vyrazili do terénu (tentokrát hájek s ostružiním). Panička se zdárně učila dělat figuranta a Gerry i Aruška mi odpustili začátečnické nedostatky a krásně mě vyhledali :-D Fidoušek byl jak řízená střela a neomylně, rychlostí světla našel všechny figuranty. Nedělalo mu problém štěkat na kohokoliv, akorát v jednom případě jak byl v ráži, tak se packama dotýkal osoby (potfora jedna bílá, chlupatá, flekatá!!!). I naše výcvikářka ho chválila, že je dobrej a opravdu je na něm vidět jak ho to strašně baví :-) Třešničkou na dortu mu bylo vyštěkání jeho tetičky a naší paní výcvikářky Soničky, naštěstí už bezchybné.

10.5.

Konečně nám zase vyšel trénink flyballu. Fidýsek se už snažil točit na boxu a moc mu to šlo. Krásně skákal i překážky, ale trochu zlobil s pouštěním balonku ještě mezi překážkami :-( No jo, má to z frisbíček, kde to po něm chci. Ale já věřím, že je to šikovnej kluk a pochopí, že na flyballu MUSÍ balonek donést až ke mě :-)

8.5.

Tak po minulé špatné neděli jsme vyráželi na dnešní poslušnost s bušícím srdcem a nervozitou. Fíďák se totiž po neděli blokl a přestal cvičit. Prostě se sesypal jak jsem na něj zbytečně tlačila. Dnes ale Fíďa dal do cvičení všechno a snažil se. Občas mu to pokazila panička, ale jinak to bylo super. Krásný přivolání, ucházející odložení za chůze (tu to panička malinko Fidýska znejistěla), perfektní dlouhodobé odložení (to teda čučel i páneček a já se přiznám, že v duchu už jsem si říkala kdy to nekonečný odložení skončí :-D). Chůze u nohy nic moc :-( tady Fíďa ještě trochu vzdoruje, ale už to bylo lepší jak minule. Vzala jsem dnešní cvičák motivačně, tak jsme se hodně přetahovali (až jsme přetrhli kroužek :-D) a stále jsme se chválili ;-) Je to můj miláček a i kdyby nikdy nezvládl žádnou zkoušku z poslušnosti, tak budeme prostě cvičit bez stresu pro mě i Fida.

7.5.

V sobotu jsme vyrazili po delší době na coursing do Soběšic. Fidoušek nezklamal, štěkal, kňučel a škubal sebou na vodítku celou dobu :-D Dali jsme dva běhy v páru s trochu větší kříženkou a Fidoušek to zvládl moc pěkně. I když pokaždé vybíhal jako druhý (nejsem si jistá, ale myslím, že fenečku slečna pouštěla dřív :-(), tak pokaždé doběhl do cíle jako první - šikulka :-* V prvním běhu se oběma na chvíli ztratil střapeček z očí, ale nevzdali to a nakonec zdárně doběhli. Ve druhém běhu si pro ně Milan Oliva připravil záludnost, když se střapeček otočil na místě a vracel se odkud přiběh :-D, ale ani tím se nenechali rozhodit a byli střapci v patách. Vydařená sobota!

1.5. Jak si zprotivit zbytek dne aneb vem Fida po cvičení na míčích na poslušnost!!!

Ano, ano málem mi z Fidouška slezly i vlasy na hlavě :-D Já tušila, že bude už unavený a bude to náročnější, ale už jsem se namlsala pěkně poslušným psem ze záchranařiny a šok z toho, že na poslušnost zůstal Mr. Hyde doma a já budu bojovat s jeho temnou stránkou Mr. Jeckyllem mě trochu ochromil. Chvílemi vypadalo že mám na konci vodítka psa vycpaného - a to hlavně při chůzi u nohy, když se snažil tvářit táák znechuceně s hlavou táhnoucí se mezi předníma nohama, že vidět to paní Kubišová veze si týraného psa do nejbližšího útulku :-D
Ovšem při přivolání měl zase spoustu energie obtěžovat dohárávající fenečku :-( Povely sedni, lehni, vstaň nemá cenu ani komentovat, protože je Mr. Jeckyll evidentně slyšel poprvé :-p
Překvapivě nejlepší bylo dlouhodobé odložení, kdy si asi řekl: "huráá jde ode mě konečně pryč a dá mi na chvíli pokoj" a tak ležel a jen s hrůzou sledoval jestli se už nehodlám přiblížit :-) Méňě překvapivé bylo jeho bravurní zvládnutí záchranářských překážek - takový blbiny zvládne i ve spánku :-D
No jo vždycky není posvícení a já se alespoň zařekla, že musíme víc cvičit v neznámém, rušivém prostředí ;-)

1.5.

Tak mě Fíďa opět překvapil, když jsem byla přesvědčená, že přihlásit se na cvičení na gymnastických míčích byla největší blbost co mě napadla :-D Né, že bych měla něco proti cvičení na míčích, ale když jsem si tak uvědomila Fidomíra jak ho přinutím balancovat na míči, když nesnáší manipulaci, tak jsem si říkala, že jsem si naběhla na pěknou ostudu.
Ovšem Mr.Fido nejen, že na balon vlezl dobrovolně, ale i se snažil na něm udržet a to ve všech vyžadovaných pozicích a ještě se snahou mi ukousat nehet místo pamlsku :-D Největším překvapením bylo položení bílého krokodýlka na bok a houpání a kolíbání ho na míči a tak bylo cvičení na míčích příjemné a vůbec nevadilo, že jsme se zůčastnily jen dvě + Verča. Aspoň bylo víc času na cvičení.
Zakončili jsme výlet do Vinohrad stylově a to přejezdem na cvičák zetor a sledováním mezinárodních zkoušek IRO - paráda, hlavně naše cvičitelka Sonička s Kvínkou byla moc šikovná ;-)

28.4.

Dnes jsme v Soběšicích na noře strávili celkově asi 7 minut :-D Přišli jsme, Fido protáhl jednou noru a paní Mrkvicová mi oznámila, že to stačí. Prý už ví o co běží a jde mu to pěkně, tak abychom si to nějak nepokazili. Akorát je holt velkej, tak mu trochu dává zabrat prolézt norou, takže nejrychlejší určitě nebudem. Ale jinak ho moc chválila a máme přijít zase za 14 dní ;-)

27.4.

Dnešní záchranařina byla super. Dělali jsme teda spíš poslušnost, ale té není nikdy dost :-) Fíďa se držel a bojoval při chůzi u nohy i bez pamlsků!!! Mě z něho celkově včera padala brada až na zem :-D Při odložení za chůze do lehu jsem nevěřila vlastním očím, protože Fido ukázkově zalehl i když jsem plynule pokračovala v chůzi a pak dokonce předvedl krásné předsednutí při přivolání. Dorazil to ukázkovým dlouhodobým odložením, kdy se nepohl ani při rušivých vlivech (pískání, chůze osoby, rany lopatkou do kamene), to už nás chválila i cvičitelka :-)
Aby toho nebylo málo, tak jsme zkoušeli i vodorovný žebřík a Fíďa ho šel dnes úplně sám a všechny čtyři ťapky na laťkách udržel :-D Přešel ho dokonce dvakrát bez pomoci ;-) Pak už mě na kolena dostala jen paní cestou ze cvičáku, která se rozplývala nad Fidovou šikovností - prý nás sledovala za plotem :-D
Ale aby nebylo všechno tak idylické, tak Fíďák v mezichvilkách spásl celou louku jak koza! Nevím co mu v hlavičce přeskočilo, ale byl jak trávovej maniak :-D Naštěstí mu nebylo blbě.

22.4.

Flyball byl dnes i přes hodně teplé počasí super!:-D Fíďovi to pěkně šlo a tak jsme už vyzkoušeli otočku nejen na shootu, ale i na boxu. Fidoušek se choval vzorně a dnes k žádnému konfliktu nedošlo. Viděli jsme se i s Fidovou maminkou Kačkou a tetou Babů a samozřejmě jejich paničkou Míšou :-) Kéž by to tak šlo pokaždé :-D

20.4.

Netradičně jsme vyrazili ze cvičáku do lesa nad Klajdovkou abychom si přímo v terénu nacvičili plošné vyhledávání. Fíďu jsem těžce podcenila, když jsem si z něj dělala srandu, že místo aby hledal figuranta ztratí se někde v lese. Naopak, Fíďa zuřivě štěkal už když mu figurant (teta Soňa :-)) zmizel z očí a když byl vypuštěn letěl jako střela ;-) Bez problémů takhle vyhledal i Zuzku a Fany a dokonce prý ani neměl chuť po nich skákat a vzorně vyštěkával z povzdálí :-D Na podruhé už měl dva figuranty zaráz, na každé straně jednoho a postupně byl vyslán na jednu a druhou stranu.
Akorát jednou se Fido projevil jako závisláček, když při jednom vyštěkávání byl čelem ke směru odkud jsem si pro něj přicházela a přerušil vyštěkávání aby šel pozdravit paničku :-p Ale jinak jsem na něj moc pyšná, i ostatní byli příjemně překvapení jak je šikovný.
Nakonec jsme si dali i vyštěkání na chlapa :-D Samozřejmě pro jistotu jen na krátkou vzdálenost a na stopovačce :-D Známe Fíďovy vymýšlečky, kdy si klidně vezme z ruky pamlsek a pak se ruku pokusí ukousnout :-s
Prostě dnes povedený výcvik!!!

17.4.

Agility, více v Novinkách

16.4.

Na Rybníčku se sešla různorodá parta psů: v převaze byly bordery, tři parsoni ;-), bobtailka, vipet, šeltie, choďáci a kříženka. Dopoledne jsme se věnovali troše teorie a nácviku házení. Odpoledne jsme pak už nastoupili i se psy a trénovali praxi. Fíďa byl moc chválen, že na teriéra krásně pouští disky i je pěkně donáší. Akorát by měl trochu zrychlit při přinášení (předvádí se s diskem a dělá velký oblouk - ale to je chyba paničky, protože ho to tak naučila :-p). Zatím máme ještě házet rolery, Fíďa je zbrkloun a já ještě nejsem tolik vyházená, aby měl vždy perfektní hod a podařilo se mu to pokaždé chytit. Naučili jsme se pořádně overy přes nohu, tak že už Fidoušek přeletí mou nohu i z rozběhu a zkoušeli jsme i over přeze mě v leže :-)
Fíďa tam byl jako ve svým živlu, běhal se všema v jedné tlupě a byl spokojený. Na všechny byl hodný i paničku vnímal a poslouchal - až jsem se divila :-D Dokonce se nechal od ostatních i pohladit a neprotestoval. Naopak jako asociálové se tam překvapivě projevili dva borderáci, kteří na všechny kolem sebe vrčeli.
Ovšem Fíďa se taky předvedl a projevil se jako pěknej mamánek, když se mu podařilo propárat se naší látkovou přepravkou, aby se s takovým obrovským nadšením mohl vrhnout za paničkou, že jsem se na něj ani nemohla zlobit. Je to prostě ňuhňa :o)

14.4.

A zase Fidoušek provětral noru :-) Potkali jsme se tam s Fidovou mámou Kačkou a ségrou Rózou a taky s poloségrou Lylou a jejím kámošem Kápem ;-) Fíďa byl šikovný a za odměnu dostal na večeři zelený držťky :-p

13.4.

Dnes jsme na záchranařině zjistili, že se Fidouš nechce nechat přenést od cizího člověka :-( Tak nějak to pro mě nebylo překvapení, ale budeme s tím muset začít něco dělat, protože je to povinný cvik záchranařiny :-(

10.4.

Dopoledne jsme šli na flyball. Fíďovi to mooc šlo, zkoušel se i střídat s Ebinkou. Na shootu se točil taky obstojně, ale co mě chlapeček dost zklamal bylo jeho chování asociála. Dvakrát se kvůli balonku ohnal a tak jak nedostává, tak jsem mu nabančila :-((( Snad se nám s tím podaří něco udělat jinak máme po závodní kariéře :-(
Odpoledne jsme byli agilitit a i přes únavu se Fidýsek snažil a šlapal. Trochu si tak napravil dopolední ostudu. Poprvé dnes skákal svoji výšku media a překvapivě ani jednou neměl nic proti :-D Tak si zasloužil na večeři flákotu hovězího se zeleninou ;-)
Videa najdete v sekci Agility a Flyball

5.-7.4.

Úterý dva pachové čtverečky, středa dva pachové čtverečky a záchranařina a ve čtvrtek agility v hale :-D

3.4.

Agility u nás na cvičáku. Byli jsme s Fíďou přiřazeni mezi mírně pokročilé, ale dělali jsme samé jednoduhé věci ;-) Fido byl půlku tréninku rozhozený pištícím pitbulem, ale odvedl docela dobrý výkon. Měl trochu problém s odložením, ale jinak skákal pěkně. Dostali jsme za úkol promylet jaké že chceme mít zony a jaký nácvik si představujem, takže budem muset na tom zapracovat :-)

2.4.

Na sobotu vražedný budíček 7 hod. ráno, ale nelitujeme. Zúčastnili jsme se intenzivního nácviku stop a poslušnosti!!! Fido si úplně poprvé zkoušel pachový čtverec a vyloženě ho to bavilo - to mě ani nepřekvapuje, protože při venčení pravidelně předvádí perfektní stopování jak rejdí čenichem u země :-D 
Poté jsme se vrátili na Zetor a absolvovali přednášku o stopování i s výborným občerstvením ;-) A šlo se na poslušnost :-) Fidoušek lehce unavený ze stop předváděl perfektní oční kontakt a snažil se docela obstojně. Na všech psech byla vidět únava, ale bojovali až do konce a zvládli na jedničku i překážky.
Mě i Fida tato akce moc bavila a hodně mi pomohla aspoň trochu pochopit stopování a dokonce jsme se domluvili na příští víkend ;-) Fotky najdete ve Fotogalerie
Moc tímto děkujeme naší skvělé výcvikářce (pro Fida tetě Soni) paní Soni Šabacké za všechno co pro nás dělá :-D

1.4.

Vyšetření pately 0/0 :-)

31.3.

Po dlouhé době se konalo norování, více v Novinkách.

30.3.

Záchranařina :-D

29.3.

Trénink flyballu ;-)

27.3.

Agility na K-9.

23.3.

Dnes na záchranařině to ze začátku vypadalo, že se Fíďa rozhodl trénink bojkotovat - ale nakonec se předvedl jako vzorný pracant a já ho za to mooc chválím ;-) Podařilo se mu skočit skok daleký s pěti přepážkami!!! tak už se přibližujeme k celé délce skoku. Velmi příjemně překvapil při dlouhodobém odložení, které krásně zvládl - i když při domácím tréninku občas předvádí hrozný kousky :-) Poprvé jsme zkoušeli cvičení v bedýnce :-D nevím jak to líp popsat. Vůbec se v ní nebál a bez problémů v ní předvedl sedni, lehni i vstaň. No a završil to ukázkovým vyštěkáním :o) Už když hodná teta Soňa mizela mezi stromy se mohl zbláznit a tak na povel Hledej nezaváhal a dovlekl mě až k úkrytu, kde začal krásně štěkat. Dokonce měl povolené vodítko a ani se nesnažil tetu Soňu oživovat skoky a nárazy na její hlavu (jako tomu bylo poprvé :-s) Tak snad se to domácí trénování projevuje.
A já byla přezkoušena z IRO chůze u nohy :-) myslím, že jsem obstála :-D

19.3.

Dogfrisbee seminář byl kvůli nepříznivému počasí zrušen a tak jsme dnes strávili dopoledne agilitěním v hale s Ivou. Fidoušek mi udělal radost, když při odložení v přepravce neřval tak moc jak obvykle, i když se mu jednou podařilo z přepravky dostat a přiběhl si za mnou na parkur :-D Běhal opravdu s nadšením a žárlil na všechny ostatní, že nemůže běhat jen on. Dělali jsme jen tunýlky a skočky - v rovince, do U, i do S a šlo mu to perfektně. Jako obvykle jsem se mu to pokoušela kazit, ale on se nedal a nepokazil to :-) Náhodou panička zvládla u tunelu i otočky i křížení za Fidem na druhou stranu bez chyby :-D Týden budem teď bez agilitění, holky beztak jedou zase na nějaký seminář, aby nás mohly pořádně potrápit :-D Ale jen tak na nás!

17.3.

Tak jsme byli po nějaké době zase agilitit a Fíďovi to už evidentně chybělo. Jakmile jsme došli k bráně objektu kde se nachází hala, tak se zapřel do vodítka a táhl jako býk. Naivně jsem si myslela, že tu hodinu to já i Fido zvládnem - byli jsme tam 2,5 hodiny a pak už jsem oznámila, že končíme. Na Fidovi je ještě poznat, že mu po tom průjmu není úplně dobře, tak jsem to nechtěla hned přehnat. A protože nám kvůli počasí zrušili dogfrisbee seminář, tak v sobotu půjdeme zase. Příští týden totiž agilitění nebude.

13.-14.3.

Možná to bylo tím datem, Fíďovou únavou nebo rozhozením hádkou s nezodpovědnou pejskařkou, ale ani já ani Fido jsme neměli svůj den. Moc nám to prostě nešlo :-( No co každý den není posvícení a tak jsme si v pondělí šli zlepšit náladu sami trochou vysílaček, aportíkem, vyštěkáváním a obíhačkama a opravdu mě moc potěšil ;-) říkám to pořád, že je jak májový počasí :-D ale je to i tím, že se nechá hodně ovlivnit mnou a mýma náladama :-( nevím jestli je to zrovna výhoda mít, tak citlivýho psa, to ale nemění nic na tom, že je to můj malej krpateček :-D

9.3.

Dnes jsme se na záchranařině věnovali hlavně poslušnosti, takže jsme dělali chůzi u nohy, odložení v sedě, dlouhodobé odložení, průchod skupinkou se psem, ale taky vyštěkávání nalezené osoby, chůzi po houpačce a skok daleký. Fido byl moc šikovný, dokonce i ta chůze u nohy vypadala jako chůze :-) i štěkání se mu už dařilo taky mnohem líp - to si nezapomněl vyzkoušet i v tramvaji, když naznal, že už tam ti mladí jsou moc hluční :-D

5.3.-6.3.

Tento víkend byl opravdu náročný!!! :-) V sobotu jsme vyrazili na coursing do Soběšic a v neděli jsme zašli vyzkoušet flyball ;-) podrobnější popis je tam kde má být, tedy ve správných tématech (Coursing a Flyball ). No a aby se Fíďa nenudil, tak ve volných chvílích jsme blbli v sadu :-D Fido vypadá spokojeně, jen panička by potřebovala další dva dny volna aby se zregenerovala. Fotky z coursingu jsou ve fotogalerii.

4.3.

FÍĎA MÁ DNES 1. NAROZENINY!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ KROKODÝLKU :o)

3.3.

Dnes další trénink záchranařiny :o) Zkoušeli jsme nácvik chůze na pohyblivé lávce a skok daleký a Fidovi to pěkně šlo. Taky vysílání ke kuželu zvládl krásně, dokonce i se zalehnutím na dálku. Zato vyštěkávání je u něj takové divné :-( štěká dost hystericky a ještě ke všemu samou radostí útočí na nalezenou osobu - a to se nesmí. Budem na tom muset zapracovat no :-( tak snad si poradíme i s tím.

2.3.

Naše dnešní samocvičení podle OB-Z. Odložení v sedě - zvládl Fidouš bez problémů i když v dálce běhali psi (noo panička byla malinko nervozní jak tak po nich pokukoval, ale zbytečně :-))...odložení v leže - protože bylo docela teplo a svítilo sluníčko,tak se ani Fido neksichtil a zvládl bez problémů - bohužel obojí cvičeno zatím osamotě, nemá nám kdo dělat skupinu :-D Chůze u nohy dnes byla taková jakási kostrbatá, ani jsem Fíďáka nepoznávala, většinou jde sám moc hezky - pak jsem si uvědomila, že terén byl hrbolatý a chudák když měl koukat na mě, tak nevěděl kam šlape :-( holt chybama se člověk učí, můžu být vůbec ráda, že mi to docvaklo :-D
Odložení za chůze do pozice lehni - to zatím cvičíme, že zpomalím není to zatím tolik plynulé, ale dnes se Fidovi podařilo krásně zalehnout (dokonce jsem postrádala jeho obvyklý výraz "cože to po mě jako chce?"). Přivolání zvládl na jedničku. Vysílání do čtverce - dnes jsme to zkoušeli snad poprvé. Čtverec vyrobený z Fidova přetahovadla, balonku na šňůře, vodítka a mých rukavic se na trávě opravdu vyjímal ;-) Zkoušeli jsme jen z krátké vzdálenosti cca 2m, s tím, že jsem mu tam viditelně dala pamlsek - hezky tam běžel a dokonce i na tu "dálku" lehl na povel :o) Nesení aportovací činky - protože jsem se na tomto zasekli a Fidouš usilovně odmítá na klikání držet dřívko,tak jsem si řekla, že na to musíme jinak a prostě jsem to zkusila :-D jistila jsem si ho na vodítku a ukázala prozatím dřívko, to jsem mu podala, Fido ho vzal a šel - prostě šel u nohy a nesl dřívko!!! Zkoušeli jsme to pak i bez vodítka a on je prostě geniální :-D uvidíme jak mu to půjde dál. Aport přes překážku jsme nedělali - nebyla po ruce žádná překážka :-) Rozlišování předmětů jsme taky nezkoušeli, nemám s tím zatím moc zkušenosti, tak si to potřebuju ještě nechat vysvětlit od Lucky ať chudáka psa moc neblbnu. No a ovladatelnost jsme měli s obecenstvem, když nás míjela paní a zastavila se, aby se námi pokochala :-D moc nás chválila, ale já spokojená nebyla a to se sebou. Jak jsem viděla, že máme diváka, tak jsem znervozněla a povely říkala moc rychle :-( tak jsme si pak dali v klidu opakování a Fíďa bez problémů zvládl - celkově jsem z něj měla moc dobrý pocit - kéž by to tak bylo pokaždé :-D

27.2.

Zjistili jsme, že brněnská přehrada není to pravé místo na vycházku, alespoň pro lehce hyperaktivního, labilního a nesoustředěnýho PRTa. Volná zmrzlá plocha přehrady plná bruslících lidí, dětí, pobíhajících psů byla na naše nervy zatím trošku moc. Ne, že by Fíďa neposlechl, ale byl z toho všeho tak rozhozenej, že jsme radši zamířili do blízkého lesa, kde si mohl v klidu hrát na lesního zajíčka a pást se na trávě :-D Máme co na sobě ještě zlepšovat, hlavně s tím soustředěním, ale já věřím, že i s tímto si časem poradíme ;-)

24.2.

Procvičovali jsme frisbíčka, vysílačky a aportík. Podařilo se mi něco i natočit, takže více najdete v sekci Ne(poslušnost) a Dogfrisbee

23.2.

Tak jsme byli dnes i přes třeskutou zimu záchranařit. Cvičili jsme chůzi u nohy (to nám mezi ostatními psy trochu vázne), aportík (ten nám docela jde :-) ), pak záchranářský překážky - pro dnešek houpačku a skok daleký (houpačka Fida hodně bavila, zato skákat se mu moc nechtělo :-( ) no a nakonec měla psiska vyštěkávat nalezenou osobu. S Fidem jsme to zkoušeli poprvé a na to, že štěkání na povel jsme trénovali jen doma a dohromady asi půl hodiny to zvládl na jedničku. Zatím se mu nechce štěkat víc, vyštěkne jen jednou, ale jak ho ukecánka znám, tak ho to bude brzy ohromně bavit :-D Už asi stálým zvykem je jeho kňučení, když jedem do Líšně a na cestě zpátky tulení se na mým klíně :o)

18.2.

V úterý jsme byli cvičit obedience s Luckou a abychom nezmrzli, tak jsme dělali akčnější věci jako přivolání a aport. Sami pak trénujeme poslední dobou poctivě každý den něco- to je na nás co říct, máme totiž trochu sklon k lenosti. Dnes jsme šli pro změnu agilitit a náramně nám to šlo. Fíďa dnes poprvé procházel slalom a musím říct, že byl šikovný. Připomněl si proskakování kruhem a kdyby tak neřval pokaždé když jsem ho jen na chvilku přivázala, tak bych ani nevěřila, že je to ten rozjívený, rozmazlený teriér. Užili jsme si spoustu legrace!

15.2.

V časopise Psí kusy vyšel článek o plemeni Parson Russell Terier a nejen my, ale i chovatelka Míša a Julka s bráchou Bouím jsme se podíleli na zviditelnění Parsonů alespoň pár větami o těch našich ďáblech.

13.2.

Včera jsme si naordinovali povinný odpočinek a tak jsme zašli jen k nám do sadu. Fotky jsou ve Fotogalerie...Zato dnes jsme šli okouknout další trénink agility a pořádně si protáhli těla - a to doslova! Dostali jsme pěkně zabrat, ale pocity máme kladné a vypadá to, že tady to ještě někdy zkusíme. Jestli to panička rozchodí...

11.2.

Byli jsme po dlouhé době zaagilitit. Šli jsme se podívat do Králova pole do haly a na Fidovi bylo vidět, že už mu skočky a tunel opravdu chyběli. Jako začátečníci jsme nejdřív zkoušeli tunel a potom i skočky, nakonec dohromady. Fido ani jednou nechyboval a dokonce jsem ho i já udýchala a uběhala. Takže s Fidem jako agiliťákem jsem dnes spokojená. Bohužel se mi tolik nelíbil přístup trenérky a tak se zkusíme podívat ještě k někomu jinému.

9.2.

Počasí se už trochu umoudřilo a tak jsme konečně začali trochu víc cvičit venku. Dnes na záchranařině  jsme neměli zrovna svůj den - i když aport jsme předvedli už skoro ukázkovej. Fidís se tam zamiloval do jedné fenky a tak byl ještě úspěch, že se mezi záchvaty dokázal i chvílemi soustředit. Navíc se v tramvaji zase předvedl, když odpočíval na klíně