Flyball

30.10. Špicahópání - neoficiální flyball závody 1.místo

První část závodu byla určená pro úplné začátečníky a závodilo se v jednotlivcích na shoot. My byli přihlášení na závod dvojic, protože Fíďa už dávno trénuje na box ;-) Dvojice se losovaly na místě a to tak, aby nebyli dva psi stejného plemene ve dvojici - v postatě si majitelé velkých psů k sobě vylosovali psa malého :-) Nás si vytáhla Štěpánka z Liberce s borderákem Scottym. Fíďa zvládal i těsné střídání i to, že nám nabíječe dělala slečna z Libereckého týmu a dokonce, že na dráze rozhodčího dělal páneček Honza :-D Prostě má můj veliký obdiv :-* Podařilo se nám koly proplouvat bez prohry až jsme narazili na další silnou dvojku - Liberecký borderák Draco a náš superrychlý Benjik. Ti nás těsně porazili, ale protože z předešlých běhů měli jednu prohru bylo skóre vyrovnáno a po přestávce se konalo rozběhové kolo. Tady se nám podařilo vyhrát, ale opravdu jen o "prsa" :-D A pro mě to bylo o to těžší, že jsem Klárce s Benjikem (a samozřejmě i Libereckému Dracovi s paničkou ;-)) moc fandila a přála úspěch, ale samozřejmě taky chtěla vyhrát :-(No po konci jsem se docela radovala, že už budeme soupeřit jen společně v družstvu ;-) Myslím ale, že druhé místo je rozhodně taky veliký úspěch a třetí se umístila Brněnská dvojka Mirka s Ennie a Lucka s Miou :-) Byl to moc vydařený a příjemně strávený den...a moc bych chtěla poděkovat celému Libereckému flyballovému týmu, že absovovali tak dlouhou cestu do Brna!

16.7. Flyball dvojic na brněnských psích dnech

2.místo

2.7.

Flyball turnaj ve Vídni 3.místo 2.divize


14.6.

Fíďa - flyballáček

střídačky s Benjikem

10.4.

29.3.

Další flyballový trénink ;-)

6.3.

Tak jsme se dočkali a flyball dnes vyzkoušeli. Ani jsem si nějak nedělala iluze, že bychom se mu nějak víc věnovali - byla jsem přesvědčená, že Fida balonky zrovna moc neberou, ale protože jeho mamka Kačka ve flyballu závodí, tak jsem si řekla že to prostě zkusíme (zvlášť když máme v Brně tu možnost). 
Fido mě moc překvapil, protože když uviděl balonek, tak se změnil ve "skákající magor kouli" :-) Udělal mi velikou radost, protože rychle pochopil, že k balonku se dostane jen přes překážky a i jinak se na svoji velkou nesoustředěnost choval výborně (no byla tu jedna potyčka mezi chlapci než si vyříkali, že balonky si teda půjčovat nebudou :-s ). Ale celou dobu mě vnímal, dokonce i poslouchal a spolupracovali jsme jako tým :o) Že bychom to jednou překonali? ;-)
Takže nakonec to možná nebyla naše první i poslední návštěva flyballu, ale vyzkoušíme jak se nám bude dařit dál :-D
P.S.: zjistili jsme, že Fíďa je s největší pravděpodobností pravák, protože se na shootu točil doprava :-D musela jsem to tu napsat, protože mi bylo jasný, že by nikdo z vás bez této informace neusnul :-DDD