Coursing

22.10.2011 Mistrovství SR 1.místo

První běh Fíďáček běžel se psem Hérakles Paleur a druhý s kámošem Kápem :-D kdo zná jejich vztahy z flyballu se bude možná divit :-D Oba dva běhy byly moc pěkné a vyrovnané. Fíďáček se snaží se psy spolupracovat, neběží jen za sebe...akorát na konci se dělit o střapeček nedokáže :-/ Druhý běh klukům opravdu sedl, běželi jak největší kámoši a krásně se doplňovali. Fíďa předvedl pěkný killing střapce v rychlosti (div si pařáty nezpřelámal :-D), řekla bych, že si i šetří síly na závěrečnou rovinku kde pak ještě zrychlí - tak jen tak dál Fíďátko!

11.9.

Fíďa odběhl poslední licenční běh s PRTem Slimem. Běh byl těžký, ale kluci ani jednou nezaváhali, běželi pěkně vyrovnaně. Fíďa doběhl první a tak pěkně killoval střapeček ;-)

17.7.

Fíďa si zaběhl dva licenční běhy v Soběšicích - jeden sólový a jeden párový ;-) více v Aktuality

4.6.

Neoficiální coursing Parson Russell Cup - Fíďa 6.místo a 1.místo Aportdog.

5.3.

A je to tady zase :-) Počasí jako na objednávku a my razili směr Soběšice na coursing. První běh jsme dali rovnou delší trasu a Fíďa neměl problém celou trať sledovat střapeček - na konci pěkně střapec zabíjel. Druhý běh nám změnili trasu a Fíďa asi v první třetině střapec chytil ;-) naštěstí jej pak pustil a koukal co jako se bude dít, takže mohli střapec znovu pustit a Fido si tak trasu doběhl až do konce. Opravdu mu to šlo moc pěkně a i Milan Oliva (vedoucí akce) se rozplýval jak je Fido šikovný :o) Rozhodně mamince Kačce ostudu nedělá.

5.2.

Po minulém podařeném běhání jsme se přihlásili zase. Měla jsem trochu strach jestli se Fidovi bude chtít běžet po příšerném dopoledni na výstavě, ale Fidoušek nezklamal a jakmile uviděl střapeček byl to zase ten "pes-nadšený-pro-všechno". První běh běžel rovnou dlouhou trasu a krásně se mu dařilo sledovat střapeček až do konce. Druhý běh jsme si dali v páru s bráchou Bouím. Oba kluci se drželi skvěle, chvilku byl první jeden, pak zase druhý. Fíďa si dokonce nadbíhal střapec - což já hodnotila slovy: "kam to ten Fidouš běží?" načež mi bylo vysvětleno, že je to super, že začíná přemýšlet a předvídá kam "poběží" střapeček. Sice se na konci trochu přepočítal a střapec běžel na opačnou stranu než předvídal, ale i tak byl opravdu skvělý a ani se u střapce s bráchou neporval.

30.1.

Fido má za sebou dva coursingové běhy v Soběšicích. Sotva zahlídl střapeček, tak začal štěkat a s malými přestávkami štěkal až do odchodu . První běh běžel na kratší trati pro začátečníky a moc mu to šlo - běžel opravdu s nadšením. Bohužel na vedlejší trati nepočkali až doběhne a pustili střapeček a Fíďa, kterému se podařilo už před koncem trati ukořistit svůj střapeček ho pustil a vydal se na trať pro prokročilé, předběhl i běžícího ohaře a jeho střapeček mu taky ukořistil, naštěstí se do sebe nepustili a tak to proběhlo bez následků. Druhý běh už všichni kluci běželi na dráze pro pokročilé. Fíďa bez problémů následoval střapeček až do konce, kde se do něj pořádně pustil. Je to prostě můj šikula a i páneček řekl, že je na něj hroooozně moc hrdý. A jak jsem mu slíbila, tak jsem i splnila a tak doma dostal syrovou morkovou kostičku. Fotky ve fotogalerii.