Aktuality

 

Pomalu, ale jistě se přesouváme :) sem: mafie.weebly.com/

postupně budou stránky doplněny, ale poslední novinky tam nechybí ;)

29.7.

V minulém týdnu jsme byli jen na flyballu. Ale i tak nám to docela stačilo :) Bylo takové vedro a dusno, že jsme víc pokecávali a psiska spíš šetřili. V pátek jsme hned po práci vyrazili směr Dolní Kounice do rodné hroudy naší malé Ekušky. Ekmí byla vzorná jako ostatně povětšinou :) v autě polehávala, u chovatelky doma se se všemi vítala, očichávala a byla tam jako doma. Venku pěkně poslouchala, hrála si a byla moc hodná.........zato satan Fidomír si vybral špatnou náladu na celý život už dopředu :D v autě už po cestě nervozně koukal z okna a pokníkával, u chovatelky doma dostal záchvat z volně puštěné želvičky, posléze z kočky a doždoval se všech balonků v domě :/ venku se vyválel v h.... a neustále prudil Ekmínčinu maminku Fixí - prostě šílený teriér :/ Na konec procházky jsme se byli podívat i na ovečky ;) Já byla přesvěčená, že Ekmí budou zase zajímat víc ovčí bobky než samotné ovce, protože tak jak občas jako maličká něco pásla, tak teď už nepase vůbec nic :D Ale překvapila, od bobků se nechala odvolat a za ovečkama se mnou šla :) větší strach z ovcí jsem měla já :D a to nám Zuzka vybrala jen pár těch hodných. Chodila jsem s ovečkama po place a Ekuška je obíhala dokolečka :) Vypadalo to úžasně! Sice v 90% se snažila pouze přes ovečky dostat ke mě :D, ale v 10% už to vypadalo, že se opravdu soustředí na ovce. No byla jsem na ni pyšná víc než pravá máma :D Chovatelka Zuzka ji taky chválila, ale je mi jasné, že rozený talent Ekuška asi nebude :DDD No co, vyzkoušíme, uvidíme ;) případně přenecháme šikovnějším...za týden se tam snad setkáme i se setřičkou Keby a to by nebylo, aby aspoň Kebulka nepásla! :) Moooc se na sesterské setkámí těšíme!!!


V sobotu jsme pak vyrazili s Bellinkovci Jančou a Lukim kolem studánek na zříceninu Wildenberk. Fíďa byl uražený ještě z pátku a tak se s náma odmítal vůbec bavit a šel si svoji vlastní trasu :/ no na zabití! ale i tak to byla moc příjemná prochajda. fotky zde: gwendolina.rajce.idnes.cz/Hostenice,_studanky_a_zricenina_Wildenberk
Fotky z pátečního rodinného setkání i ze soboty jsou na rajčeti ;) tady pátek gwendolina.rajce.idnes.cz/Prochazka_se_Zuzkou_a_maminkou_Fixi

 

25.7.

Resty se mají plnit a tak tady nejdete fotky ze sobotní vycházky ;) gwendolina.rajce.idnes.cz/Prochazka_s_Alcou,_Arnoldem_a_Debie

Ekmí

Už uběhly tři měsíce co máme doma Ekmí, malou čapatou borderku, a tak jsem se rozhodla o ní něco napsat :) Ekmí, Eký, Ekuška, Pižďa, koza, můra, panenka....prostě neskutečné sluníčko. Už teď si nedokážu představit, že by u nás nebyla. Skvěle doplňuje Fíďu a celkově k nám sedla jako p.... na hrnec :D je to bezstarostné, naivní, věčně veselé a dobře naladěné štěňátko. Člověk i když nechce, tak se prostě musí smát, když na něj hodí očkama. Je šikovná a snaživá a při práci nevidí, neslyší a pekelně se soustředí. Doma je mazlivá, venku si mě hlídá a nejčastěji ji uvidíte u mé levé nohy :) Psi ji moc nezajímají, ale ty co zná, vítá už zdálky a samou radostí si až cvrkne :) Stejně tak u lidí, má lidi moc ráda a chodí si pro pohlazení, ale rozhodně není vlezlá a jakmile ji zavolám, nemešká a jde za mnou. Stejně tak ji venku moc zajímají pohybující se věci - listy, ptáčci, ale když jí řeknu, tak je nechá být. Prostě je stráášně moc hodná :) Doma je docela upovídaná, rozhodně víc než Fíďa a jakýkoliv zvuk z venku komentuje buď vrčením (což je děsná prča, a kdo ji zná určitě se směje, protože jinak je to plížidlo a submisivka) anebo štěkáním...ale není to nic co by se nedalo ukočírovat ;) Fida už si dávno omotala kolem packy a nejen, že se drsný teriér nechá od ní zakusovat, ale už našeho vážňáka a dospěláka dokáže i vyprovokovat k šílenému lítání a blbnutí...nikdy jsem nevěřila, ale Fíďa jí nechává svoje hračky a nevraždí ji ani když mu Ekuška leze do misky se žrádlem...naopak ta malá černobílá můra ho jednou dokonce od misky vyšoupla :O Je to zvířátko mnoha tváří...od křehké až éterické a něžné víly po příšerně rychlou a nebrzdící kozenku....a moje jediné přání je, aby taková zůstala :)
Oba - Fíďa i Ekmí jsou opravdové psí osobnosti a já jsem ráda za oba dva stejně :) Bez nich jako bych nebyla....

22.7.

Tento týden jsme nějak ani nestihli rozkoukat a je neděle...v úterý jsme krotili dravou zvěř - aneb proběhla hodina poslušnosti štěňátek ;) Ekuška byla šikovná holčička a snažila se jako správná hujerka, jen kdyby knedlička tolik neknedlila a dokázala aspoň chvíli sedět rovně a né jako paragraf :) Ale Soňa mě uklidňovala, že prý je to věkem...no, uvidíme
Středa byla ve znamení tréninku agility. Fíďa výjimečně nepředvedl žádnou lumpárnu a tak si mohl konečně zaběhat a podle jeho obrovského nadšení bylo poznat, že se mu už stýskalo ;) ke konci tréninku, když už jsme sklízely překážky si přišla na své i Ekmí, která si párkrát vyzkoušela tunýlek a oběhnout bočnici...jak krásně mi bylo, když jsem jen stála a rukou ukazovala a ta černobílá čapatka běhala...och zlaté začátky :D
Ve čtvrtek jsme nesměli chybět na flyballu ;) Fíďa aktivně běhal, ani jednou se nepokusil nikomu upravit fazónu kvůli tenisáku a že se nám tam psů sešlo...no jako psů :) dali jsme si i pár střídaček a zjistili, že je musíme mnohem víc trénovat, páč nějak vychytat kdy kterého psa vypustit aby byly střídačky opravdu těsné se nám nepodařilo :D Ekoušek dělala jen doprovod a ve volných chvilkách se snažila zabít běháním za balonkem :/ po tréninku jsem s Fidýskem zašla na oběr krve a světe div se...budova veteriny stojí dál, paní doktorka přežila ve zdraví a Fíďu moc chválila za výbornou spolupráci...taky který pes by ležel asi 10 minut na boku a nechal si rýpat v žíle na zadní noze, aby mu nakonec stejně byla odebrána z krku :D pravda pak místo hraní s vetčinou fenečkou nám všem ukázal zadní část těla a mizel ze dveří táhnouc mě za sebou :D ale podle krevních testů je Fido zcela zdravý, dokonce se paní doktorka divila jak zvládá regenerovat po tréninku, že ani kyselinu mléčnou neměl zvýšenou.
no a v pátek večer jsme měli sutinový trénink na Zbrojovce :) Ekmí jako Fíďova skorosestra měla protekci a štěkání se taky zúčastnila. Fidoušek vyšvihl perfektně první kolo, když jako jediný našel a vyštěkal figuranta v otevřené skříni, za to kolo druhé kdy měl vyběhnout do prvního patra budovy a najít osobu se mu tolik nedařilo, nějak se mu nedařilo poradit si s pachovými výry, ale nakonec s malou pomocí zvládl i to ;) Ekmí měla trénink zatím štěňátkovský a jednodušší, ale i jí už pomalu ztěžujeme přímáčky - taky si vyběhla do prvního patra a narozdíl od Fídi s tím neměla sebemenší problém. U Fídi to však přikládám tomu, že konečně začíná cíleně používat nos, ale zatím si s tím ještě neví úplně rady v každé situaci.
V sobotu jsme udělali příjemnou procházku s Alčou, jrt Arnoldem a papilonkou Debie. Fíďa bohužel musel zůstat doma, protože jsme Alču i s věcmi a psy vezli pak rovnou na nádraží a oba s Ekmí by se už do auta nevešli. No a pro zachování Arnoldova duševního zdraví a Fíďova fyzického jsme vzali raději Ekmí :D Ovšem všichni tři psi měli záchvaty šílenství, kdy lítali jak splašení a řvali u toho na sebe :) Prochajda byla moc fajn a rádi jsme Alču poznali ;) Fotky budou brzy na rajčeti.

8.7. Sutiny na Zbrojovce

V neděli jsme vyrazili na Zbrojovku na další sutinovou intenzivku ;-) Ekmí si znovu prošla sutiny, nedělal jí problém žádný materiál a statečně zdolávala všechny překážky. Zkoušela si jednoduché přímáčky a protože byla moc šikovná a štěkala jak drak, tak jsme vyzkoušeli i polozakrytý úkryt ve skříni a také vyběhnutí za figurantem po schodech nahoru. Bez zaváhání se tam vydala!
Fíďáček měl už klasicky vyhledávání těžší, nevěděl kde přesně figurant byl, musel opravdu zapojovat nos a musím říct, že mu to pěkně dařilo. Žádné zaváhání, všechny figuranty úspěšně našel a vyštěkal. Je to můj velký šikulín.
Fotky najdete zde: gwendolina.rajce.idnes.cz/Sutiny_8.7.2012/ a taky odkaz ve fotogalerii ;-)

9.7. Státnice a tábor

Od poslední aktualizace se odehrálo spousta aktivit a novinek :-) tou "nejstarší" a pro mě hodně důležitou a také udlehčující je, že jsem odstátnicovala!!!! Hurá! nejenže jsem tímto alespoň na čas ukončila studium a stala se ze mě hrozně důležitá Mgr. :-D, ale hlavně najednou je nějak víc času na všechno ;-) a to je neskutečná paráda.
Tak jsme s čistým štítem a klidným svědomím mohli vyrazit na záchranářský tábor do Zahradiště. Osazenstvo naší chaty bylo naprosto dokoné a trávili jsme společně jak chvíle cvičební, tak i ty volné a neustále jsme se všichni dobře bavili ;-) Podkroví chaty obsadili Lukáš a Janča s PRTičkou Bellinkou a v dolním pokoji vládla mírná anarchie a občas to tam vypadalo jak v cirkuse, ve složení: Peťa, australačka Eliška a australák a neskutečný šklebínek a šneček Bee, já, pan Parson Fidomír a žížalka Ekmí. Ano, tohle všechno se po pokoji pohybovalo navolno a občas jsme s Peťou nevěděly kolik psů máme vlastně v posteli a kteří jsou vlastně ti naši :-D Hodně ráda nás navštěvovala i Bellinka a tak jsme si na nedostatek projevů lásky a mazlení stěžovat opravdu nemohly :-)
Cvičili jsme každý den a to hlavně plochy a poslušnost, se skvělými trenérkami naší Soničkou Šabackou, záchranářskou kapacitou Reginou Samlíkovou a trenérkou Jarkou Šikovou. Fíďi i Ekmí byli po celou dobu moc šikovní a myslím, že všichni jsme se naučili nové věci a posunuli se v záchranařině zase o kus dál. Každý večer na nás trenérky něco vymyslely a tak jsme absolvovali test psovoda, přednášku první pomoci, koncert klarinetu, opičí dráhu, stezku odvahy a také posezení u ohně. I když nám chvílema přišlo, že bychom mohli cvičit i víc a delší dobu, na psech byla únava po pár dnech znát a tak jsme dali na rady zkušenějších a zbytečně je nepřetěžovali. Předposlední den se konal závod v poslušnosti, rozdělený do dvou kategorií - štěňátka a závodníci, kteří závodili podle ZZO. Kategorii štěňátek vyhrála bezkonkurenčně Bellinka a moc jí gratulujeme, a Ekuška byla druhá!!!! Paráda! Štěňátka měla předvést přivolání, chůzi u nohy, polohy sedni, lehni, vstaň, krátké dlouhodobé odložení a jak si umí hrát s hračkou - to vše samozřejmě s pamlsky a motivací. Fidoušek i přesto, že den před závodem měl průjem a zvracel, vynechali jsme cvičení a byla na něm znát únava se umístil na prvním místě v kategorii závodníků!!!!!!! Je to můj pes úžasňák! Ještě pár minut předtím než jsme nastoupili na plac se tvářil, že aportovací činku vidí poprvé v životě a už vůbec ho nedonutím vzít ji do tlamy a přesto všechno zvládl ;-) Volno, přivolání, chůzi u nohy s obraty, sedni, lehni, odložení za chůze do lehu, aport a dlouhodobé odložení. Mezi cviky jsme mohli chválit nebo odměnit, ale při cviku byly pamlsky a pochvaly zakázené. Byl nám stržen bod za né moc nadšené volno, kdy unavený Fíďa spíš jen poodešel a druhý za moji pomoc tělem při odložení do lehu. Celkově hodnotím tábor jako super a moc se těším na další a doufám, že s osazenstvem naší chaty se budeme dál vídat na různých akcích a zůstaneme přátelé ;-) Všem moc díky!!!!


5.6.

Týden před námi bude pro divou zvěř relaxační. Já se nutím do učení a psiska mají naordinován odpočinek ;-) Jsem zvědavá jak dlouho mi to vydrží :-p
Minulý týden jsme si užili s Fíďou agilitění s Martinou Konečnou. Po dlouhé době jsme vyrazili s Fidouškem sami tramvají, bez malé upištěné pindruše a řeknu vám, nebylo to ono :-D Fíďa se docela snažil, žádné předvádění nebo zdrhání se nekonalo...jen v půlce tréninku objevil tenisák a to byl prostě konec :-D Přestal se soustředit na parkur, ale viděl jen míček, tak už tam chyby lítaly :-s Ale co, hlavně, že ho to bavilo, Martina se chvílema bavila taky dobře a od Verči jsme se pak dozvěděli, že nás i chválila....ooooooóóóó, toho si moc vážíme ;-) video zde: www.youtube.com/watch?v=5CTJzR6Gy0o&feature=g-upl
V sobotu jsme měli dopoledne sutinový trénink na Zbrojovce, kde se poprvé aktivně účastnila i Ekmí. Fíďáček byl šikovný i když dostal pěkně zabrat a musel hledat opravdu důkladně. Ovšem udělal velký pokrok a i Soňa ke konci říkala, že už začíná aktivně používat nos a nespoléhá se jen na oči ;-) Takže Fíďo, klepu na dřevo a doufám, že to bude pořád lepší a lepší ;-) Ekouška jsem po domluvě se Soňou vzala, aby si sutinu jen proběhla, s tím, že zkusím jestli tam na mě štěkne - nakonec to dopadlo úplně jinak. Ekmí sutinu proběhla beze strachu, prolezla i místnost plnou pet lahví, které dělají hrozný kravál, když se v nich šlape. Bez problémů si otevřela tlamičku na mě a tak jsme zkusily jestli bude štěkat i na Soňu :-) Po prvotní nesmělosti se rozštěkala a štěkala pak i na figuranta. Nakonec už byla puštěna z vodítka a sama si k Soni doběhla a vyštěkala. Je to vééliká šikulka. A tady je videjko www.youtube.com/watch?v=tt8FW_kh0do&list=UUxz6Aaj6NxoAMo8EHPgcwUQ&index=1&feature=plcp
V neděli jsem naznala, že satáně potřebuje trošku přistřihnout křidýlka a tak jsme vyrazily do štěněcí školičky. Ekuška už nevypadala tolik vyděšeně z ostatních divokých štěňátek, se známými kamoši Beem a Bellinkou si i pohrála, s ostatními si ještě tolik hrát nechce. Raději sedí jako pecička před paničkou a čeká co se bude dít. Musím ji moc, moc, moc pochválit. Je neskutečně hodné štěňátko a moc se snažila. Je poznat, že už je naše :-D Hujerovic :-D Zkoušeli jsme trochu přivolání s předsednutím, krátkou a hodně motivovanou chůzi u nohy, lehké začátky obratů u nohy, sedni, lehni, vstaň a kromě hraní si prcci i zaštěkali ;-) Ekušku ostatní pejskaři obdivovali, že tak poslušné štěňátko, které se nevzdaluje od paničky by taky chtěli :-) Tak jsem zvědavá jak dlouho jí to vydrží :-D a budu doufat, že napořád :-D Dokonce jsme předváděli některé cviky ostatním - né, že by celé cviky, ale jak štěňátku ukázat jak na to ;-) Zase takoví hujeři ještě nejsme :-D
 

27.5.

Tento týden byl opravdu náročný. V úterý jsme po delší době vyrazili na flyball, bohužel sotva jsme postavili dráhu, tak se spustil neskutečný liják, všichni jsme totálně zmokli :-( Fíďa si nestihl zaběhnout ani jeden běh :-( No, ale aspoň jsme zjistili, že mokrá Ekmí je neskutečně roztomilé, střapaté stvoření.
Ve středu jsme agilitili s Fíďou a malá Ekmí se učila být potichu :-D Fíďáček byl šikovný, běhalo mu to ;-)
V pátek jsme vyrazili na dogfrisbee seminář s Luckou Schönovou. Bylo to moc fajn, Lucka je strašně sympatická. Naučila jsem se spoustu hodů a Fíďa se pořádně vyřádil. Zkoušeli jsme salto, dogcatch, vaulty a i když napoprvé byl trochu rozptýlený novým prostředím, tak mu to šlo víc než dobře :-) Ekmí byla s náma a byla neskutečně hodná a poslušná panenka :-* Jako obvykle jsme utekli trochu dřív a jeli na záchranařinu - trochu jsme procvičili poslušnost a pak šli vyštěkávat. Fíďa se moc snažil, všechny vyštěkal i přes viditelnou únavu.
V neděli jsme jeli na výlet do nedalekých Hostěnic k rybníkům i s kamarády Radkou a Pavlem a jejich úžasným borderčím chlapečkem Andym. Fotky brzy doplním na rajče ;-) Vychajda se trochu protáhla a tak byla Ekmínky cvičáková premiéra trochu poznamenaná únavou. Nicméně všechny cviky zvládla, moc se snažila a pěkně se soustředila. Šikulínka! Fíďáček jel s náma a s pánečkem si udělali ještě prochajdu po okolí, takže večer odpadli všichni.
Máme natočený nový úkol do videokonvezace, odkaz zde: www.youtube.com/watch?v=VUd3CJGozFg&feature=g-upl

19.5.

Minulý týden jsme nemohli chybět na tréninku plošného vyhledávání. Opět jsme změnili terén, aby si psi zvykali. Fíďa štěkal jak o život, vždy figuranta našel a běhal po lese jak ďas. Je to taková samostatná jednotka, zvládl i vyhledání figuranta, kterého neviděl odcházet a i když na první zaběhnutí figuranta nenašel, nevzdal to a hledal dokud nedohledal :-D Je to můj božánek!
Středa byla pro nás náročným dnem, prvně jsme vyrazili na agility trénink s Martinou Konečnou. Fidomír pojal trénink s velkým nadšením, takže předvedl asi 5x útěk, aby mohl všechny řádně pozdravit, očuchat novinky a občůrat dosud neobčůrané :-D No myslela jsem, že ho rozčtvrtím :-D První parkur byl smrtící - kombinace Fida utrženého ze řetězu, mých zdřevěnělých nohou a nervozity z Martiny udělali své a tak jsme parkur museli rozdělit na části a zkoušet po trochách :-D Ale on žádný učený z nebe nespadl a nám to jedině prospělo ;-) Druhý parkur už jsme zvládli hned napoprvé a Fíďa už zase běhal jak to umí...video z našeho "snažení" zde www.youtube.com/watch?v=wj8NOcdB4kk&feature=g-upl :-)
Martinu jsme museli v půlce opustit, protože jsme si nechtěli nechat ujít naši záchranařinu. Moje obavy jestli Fíďa ještě bude fungovat byly zbytečné :-D Nechám si patentovat nakrájený párek jako oživovák :-D Fíďa dal nejlepší chůzi u nohy v životě, s tou bychom vyhráli i IPO3 :-D Byl moc šikovný ve všech cvicích. Teriérek byl dokonce nejšikovnější ze všech v záchranářském testu inteligence. Před psem odchází dva figuranti do dvou různých směrů, psovod vysílá psa bez ukazování směru a pes si musí vybrat. Až vyštěká prvního figuranta je přiveden zpátky k psovodovi a nechá se beze slova být - musí sám vymyslet, že má jít vyštěkat druhého figuranta ;-) A co myslíte jak si vedl Fidomír? No už od prvního vyštěkaného figuranta se vrhl rovnou na figuranta druhého :-D Já si tam prostě jen stála a koukala...vyřešil to po svém. Je to opravdu samostatný a ještě ke všemu chytrý teriér :-*
Ale abych nepsala jen o Fíďovi. Ekulíšek u žádné z akcí nesmí chybět, zatím jen jako upištěný doprovod :-D Pomalu začínáme cvičit i když stále jen formou her. Dokonce se zdá, že už malá hvězdička začíná u shapingu i trošičku sama vymýšlet a bude z ní šikovná feňule. No necháme se překvapit. 
Jsme v kontaktu se sestřičkami Keby a Gill a bráškou Archiem, jsem moc ráda, že můžu sledovat sourozence jak rostou a daří se jim. Jsou všichni moc šikovní a krásní...no však taky mají po kom :-D Ekmí roste jako z vody a jak všude ráda píšu je z ní velká ošklivá žížala :-D Ale ať si je jaká chce je naše a my ji budeme mít rádi ;-)

15.5.

Pomalu se probouzím z kómatu zvaném škola :-D ale neříkám hop, protože mě čeká ještě jedno kóma...
Psiska musím moc pochválit, protože bezvadně zvládali nicnedělání, když jsem se učila...Ekmí mě vždycky dokázala rozveselit svojí stále šťastnou náladou a když už mi bylo nejhůř, tak miláček Fíďa podržel a i slzičku zoufalství, že se to nenaučím slízl :-* Dnes jsem natočila další videjko - domácí úkol do jedné videokonverzace, hru drž-sedni-drž. Tentokrát je i Fíďa v hlavní roli a podívat se můžete zde: www.youtube.com/watch?v=R5bjXhwPf54&feature=g-upl

8.5.

Týden jsme cvičákově zaháleli, protože nám odpadlo agility i záchranařina (Sonička se léčí se zády). A tak abychom moc nezlenivěli, tak jsme podnikali vlastní aktivity. O víkendu jsme byli u rybníka v naději, že se i malá Ekmí osmělí a vykoupe. Fíďa je extra vodník a tak z vody nevylezl ani na chvíli, no ta naše princezna se do vody odvážila až úplně ke konci - prošla se asi v centimetru vody :-D Ale prstíky smočila všechny :-D A to prý borderky vodu milují, ta naše taky, ale zatím maximálně na pití :-) No, snad se časem osmělí ;-)
Malou zlobidlovou jsme vážili, má 7 kg (teď už asi zase o trochu víc). Vypadá dobře, kosti jí nelezou, ale stejně jsem naznala, že je taková žížaloidní a opět zvýšila dávku :-D S takovou budou brzy v televizi a rádiu vysílat zprávu o brněnském Otesánku, který spapal paničku, pánečka, Fíďu a teď řádí po Brně a požírá zlobivé děti :-D Divíte se, že píšu o bílohlavičkovém andílku jako o zlobidlové? Nedivte :-D to Satáně má bezva nápady o půl 12 v noci rozebírat pokoj na atomy, dělá si opičí dráhu pod postelí a hraje vystrašenou a prchající k "mamince", aby se mě při doběhu plynule pokusila prokousnout krk :-D No je s ní sranda, s naší hvězdulínou :-*
Jeden den jsem vzala ven frisbee a trochu s nimi pohonila Fíďu-špekounka. Ovšem Ekmí mě srášlivě překvapila, když jsem jí poslala po zemi pár rollerů - krásně pro ně běhala a nosila zpátky, i vyměňovala jeden disk za druhý. To mám co dělat, abych se konečně naučila házet, než doroste na regulerní hody :-)
No a abyste viděli, že se úplně neflákáme, tak jsem natočila videjko jak s Ekmí začínáme cvičit :-) I příznivci Fidouška si přijdou na své ;-) Video najdete na této stránce úplně dole (nechápu proč to jinam nejde :-( ) anebo na této adrese www.youtube.com/watch?v=KwZ8JWDPqw0&feature=g-upl
 
 

25.4 - 1.5.

Ve středu jsme agilitili - Fíďáček měl asi malé zatmění a vymýšlel si svoje vlastní parkury s naivním přesvědčením, že to prostě běhá správně :-D Nějaké detaily jako třeba povel áčko, načež proběhl tunel anebo krásné skoky z poloviny áčka mu rozhodně nemohly zkazit radost z běhání :-D
V pátek ve velkém vedru jsem s hrůzou v očích vyrazila s Fíďou na záchranářskou poslušnost. Fíďa nezklamal a na plac nastoupil ze zhnuseným výrazem, ochablým pohybem a vyčítavým pohledem :-D Co může být pro Fidomíra horšího jako cvičit v zimě a mokru? No přece cvičit ve vedru a suchu :-D Když Soňa oznámila, že si dáme cvičně záchranářskou chůzi u nohy bez vodítka a bez pamlsků, tak jsem málem házela ručník do placu s tím, že to vzdám....nakonec jsme se s Fidouškem vzchopili, já z posledních sil vytáhla z paty poslední zbytky příjemného tonu hlasu a Fido se přemohl a jen pro mě to dal, že jsem se za nás vůbec nemusela stydět ;-)
Ve sváteční den jsme se věnovali plochám....celý den jsme strávili v lese a Fíďáček hledal a vyštěkával a hledal a vyštěkával :-) Byl moc šikovný, zvládl i figuranta bez pamlsků, i ležící osobu, všechny našel. Bylo to super! Brzy budou i fotky a video ;-)
Malá Ekmí byla všude s námi - buď měla aupair nebo byla strašně hodná u mých nohou :-) Je to zlatíčko...Umí už štěkat na povel a v pondělí se i s Fíďou socializovali na čarodkách, kde byla spousta dětí a hluku. Nejdřív koukala a byla vyplašená, no a pak si asi řekla co s tím nadělám a uložila se mi k nohám a všechno v klidu sledovala :-) Na plošném vyhledávání byla neskutečně hodná, mazlila se se všemi a vůbec nezlobila - to si nechala až na doma :-D
 

22.4. Plošné vyhledávání

Večer jsme vyrazili na plochy a Soňa si na nás připravila chyták....pes viděl odcházet figuranta do jednoho směru, pak se otočil a mezitím figurant přešel přes cestu do směru druhého. To jsme všichni zkoušeli poprvé a většina se s tím perfektně poprala ;-) Fíďa byl úžasný, prohledal jednu stranu, nechal se odvolat a vyslat do druhého směru, kde osobu hned našel.
Druhé kolo odcházeli dva figuranti současně, Fíďa se víc fixoval na jednoho, tak jsem ho měla vyslat schválně na druhý směr (vyzkoušet ho jestli půjde) a šel :-) proběhl terén a protože figuranti leželi, tak napoprvé hned nenašel, ale nechal se vyslat podruhé a to už bez problémů osobu vyštěkal ;-) druhá osoba už pro něj byla hračka :-) mám z něj velikou radost, kéž by takhle hledal pokaždé :-)

22.4. Aktuality

Konečně jsem se přemohla a rozhodla, že je čas zase něco připsat :-) Nějak se to na mě ve škole kupí, tak aktualizace šly trochu do pozadí, ale doufám, že nikdy né na dlouho ;-)
Za tu chvíli co je u nás i naše hvězdička blýskavá Ekmí, jsme stihli záchranářskou intenzivku, dogfrisbee seminář a chodí se s námi socializovat na agility :-D S Fíďou doma řádí jak černá ruka. Venku ji Fíďáček úspěšně zasklívá a táhne ji zakouslou a visící na svém těle klidně několik metrů :-D
Fíďu musím celkově moc pochválit, je z něho trpělivý strýček malého satáněte a zatím se nějaký jedináčkovský vzdor neprojevil ani na agility ani při poslušnosti na záchranařině. Je to Pan PES a rozhodně se snažím, aby netrpěl na málo pozornosti, takže chodíme sami ven, házet disky, procházkovat i bez černobílého přívěšku a on se nikdy nezapomene přitulit, když je příležitost....můj pan úžasný :-*
No a malá Ekmí je strášný mamánek a začíná být pěkná dračice :-D Navenek dělá bojim, bojim, ale jakmile zjistí, že jí nehrozí nebezpečí už je na "kamarádovi" a jasně mu ukazuje kdo je tady ředitel zeměkoule :-D Z teriéřích hrátek se naučila děsivě vrčet a útočit ze zálohy a ze zadu :-D No bude to s ní ještě radosti :-D Ale přesto ji musím taky moc chválit, protože i když vypadá bojácně, tak je to malá nebojsa co neřeší kudy běží, přeleze všechno a hned, zvládla stát u projíždějícího vlaku, jízdu autobusem, setkání s mojí neteří čerticí Áňou, a oproti netrpělivému teriérovi se dokáže zklidnit a třeba hodinu ležet u mých nohou v čekárně na veterině ;-) Pomalu začínáme s klikáním, ale jen tak zlehka, myslím, že na cvičení má času ještě dost a nic nechci uspěchat, takže spíš se učí běžnému provozu a hrát si :-)
V týdnu byla Ekulína na druhém očkování a zvládla to na jedničku. Ani nehlesla, seděla na stole a koukala :-) To je opravdu neskutečný rozdíl oproti Fíďovi, který předvádí záchvat a kolaps :-D
Dnes jsme byli na velké prochajdě a tak jsem Fíďovi vyšlapala krátkou stopičku - moc ho to baví a myslím, že mu to i pěkně jde. A kruciš, tak se budu muset překonat a šlapat častěji :-) Zato malá Ekmí o které jsem byla přesvědčená, že je to rozená stopařka se teda projevila :-D Protože při šlapání nemohla asistovat, tak neskutečně pištěla a řvala na vodítku a byla tak vyřízená a šťastná když jsem konečně pro ni přišla, že ji nějaká VAŘENÁ ZVĚŘINA poházená po zemi vůbec nezajímala, ale zato se snažila vlézt mi na hlavu a sprdnout za opuštění pěkně zblízka :-D No nakonec pochopila co že to po ní chci a celá hotová lehla do čtverečku a vyžrala co bylo okolo :-D Ach ty začátky!!!!!!

6.4. "Ekmí"

Dnes do naší rodiny přišla malá Mařenka alias Ekmí. Je to feňulka border collie a zatím je to taková naše princezna :-D S Fíďou už si začínají hrát a pan veledůležitý jí už občas nechá pohrát se svým kongem nebo hračkou ;-) Mařenka co nevidět dostane tady na stránkách taky svoji vlastní záložku ;-)

26.3. Stopovací seminář

Zúčastnili jsme se stopovacího semináře a konečně si vyzkoušeli první opravdovskou stopu - sice jen asi 50 kroků, ale na začátek to stačí ;-) Fíďa šel moc pěkně...jakoby to už někdy dělal :-D Bylo to super! tak doufám, že se letos přinutím jít na stopu výckrát.

18.3. Plošné vyhledávání

Opět jsme trochu vyděsili brněnskou lesní zvěř, když jsme nacvičovali plošné vyhledávání. Fíďa hledal jako drak ;-), lítal jak splašený a pokaždé figuranta našel a krásně vyštěkal. Za štěkání dostal pochvalu i od Soničky, vlastně my oba, protože nácvikem štěkání po večerech trápíme sousedy :-D Zvládl už i dvě souběžně odcházející osoby!
Konečně nám začínají i flyballové tréninky, ovšem po zimě byl Fíďáček až moc přemotivován a řval jak tur :-( Běhal krásně až na to, že se kluci chytli kvůli tenisáku :-(((

10.3. Obedience seminář s Ladou Richterovou

Bylo to jedním slovem skvělé! Přesně podle očekávání jsem načerpala novou motivaci ke cvičení a spoutu fíglů a tipů jak na jednotlivé cviky. Fidouška musím pochválit neb cvičil víc než obstojně, byli jsme pochváleni a moc mě tím potěšil :-) Zvládl to i v blátě a po útěku z odkladačky :-D

4.3. Fido má dva roky!!!

Fido, Fíďa, Fíďáček, Fidomír, pan Úžasný, pan Hujer, jelítko, jantar...prostě to naše štěstí :-) Fidýsku přejeme ti hlavně zdraví, pevné nervy, aby na tebe panička byla hodnější, ať tě stále všechno tak baví a buď stále svůj...takový jaký jsi ;-)

27.2. - 4.3.

Tento týden jsme započli opět agilitěním...Fíďáček má velkou pochvalu, ani háravku neřešil a běhal asi podle telepatických schopností, protože jinak si to nedokážu vysvětlit :-) V pátek jsem vyrazila na záchranařinu trochu s hrůzou jestli Fidomír bude vůbec cvičit po posledním skoro hereckém výkonu. Ale snažil se...v rámci možností :-D před začátkem se totiž po cvičáku proběhla kočka, takže byl lehce rozptýlen, ale zvládl i chůzi u nohy na volno ;-) v sobotu jsme jen procházkovali po okolí a brzy budou fotky v galerii.
V neděli jsme byli vyštěkávat na plochách a Fíďa lítal jak zběsilej, ani dnes neřešil nové a zvěří zapachované prostředí. V rámci tréninku jsme si vyzkoušeli i takový testík inteligence, kdy se má projevit jestli pes samostatně při hledání myslí nebo je závislý na povelech. Většina psů si poradila moc pěkně a nic neřešila a mezi nima i ten můj troubelín ;-) Odpoledne jsme měli ve znamení coursingu, prvního po zimě a tak jsem nedoufala ve Fíďovu velkou fyzičku. Ale zvládl to dobře. Dokonce držel krok s PRTicí Ebinkou a to je co říct ;-) Fotky snad brzy nějaké budou.

 

14.2. - 22.2.

Na agility nám to běhalo skvěle :-) Teda Fíďovi podstatně lépe, takže jsem občas nestačila ani vyběhnout a ta jeho teriérská palice na mě vykukovala o tři překážky dál :-D A to jsem si už myslela, že jsme trochu seběhaní a sehraní.
Záchranařina - no jak bych to napsala slušně a hezky :-) Fíďův poslední výkon v blátě a loužích byl hodný Oscara - kdyby nebyl jindy takové prase, tak si myslím, že se z něj stal metrosexuál. On si prostě do mokra a zimy sedat nebude a s leháním, to už jsem se prý úplně zbláznila :-D No v tu chvíli mi do smíchu moc nebylo a chvíli jsem zvažovala kdo by se hodil jako jeho nový adoptivní rodič - bohužel jsem nenašla nikoho komu bych se potřebovala tolik pomstít a tak Fidomír zůstává doma s podmínkou tvrdé Sparťanské výchovy - spát se bude na tvrdém (rozuměj stále postel), jíst málo a chudě (rozuměj stále maso+zelenina+pamlsky+kosti) a nastane tvrdá drezúra (rozuměj stále klikr a hromada pamlsků) :-/
No aspoň jednou ho pochválit můžu a to když jsme byli trénovat plošné vyhledávání v lese - byli jsme na novém místě a tak psi měli trochu problém poradit si s pachy zvěře a neřešit je, ale nakonec to zvládli všichni na jedničku. Prostě super trénink ;-) Fotky jsou v Fotogalerie

kvineckarajče.net

 

kvineckarajče.net

 

18.01.-05.02.

Tak dnes už jsem se aktualizace stránek musel chopit sám, protože panička nějak zimuje nebo co: přijde z práce, veme mě ven a pak se jen válíme, kolem nás rozloží vždycky nějaký papíry a knížky a hrozně brble když jí do toho lehnu nebo šlápnu, říká tomu, že se učí, ale teda nevím proč má u toho občas zavřený oči :-D Snažím se jí s tím všemožně pomáhat, třeba si jí stoupnu právě na ten papír co čte - to aby věděla kde právě skončila anebo bědlivě kontroluju jestli to neflinká a opravdu má na pc učení :-)


Ale nemůžu jí křivdit, vždycky se mě snaží nějak unavit - buď venku diskama, balonkem a cvičením nebo doma musím tvrdě makat a učit se "pachové práce" :-O Taky na moji oblíbenou záchranařinu a agility stále chodíme...trochu se bojím o paniččino zdraví  - jak to tělesné, tak i duševní :-D
Jednu sobotu jsme s paničkou byli na záchranářské intenzivce, kde jsme si zkoušeli zkoušku RHE nanečisto. Skončil jsem na třetím místě a zkoušku bych udělal, tak nechápu proč panička neustále brblala, že to umím i líp :-/ Sama mi některý cviky pokazila, no budu ji muset ještě trénovat, aby to příště taky zvládla líp. Fotky panička brzy vloží...kam to říkala? na rajče nebo papriku?
Teď jsem zrovna na nemocenské, protože se na mě vrhl jeden obrovský pes a pokoušel se mě zakousnout :-( Bránil jsem se co to šlo a i panička mě nenechala na pospas, tak jsme pokousaní oba. Místo, aby mě celé dny litovali, tak mi do ran píchají vatovou tyčinkou namočenou v něčem hnusně smradlavým a studeným a panička zavrhla i mé nemocenské požadavky - nošení v náruči na venčení, několika hodinové škrabání, 2x denně projevovaná lítost nad mým zraněním s neopomenutím jak jsem úžasný, neustále plná miska...no a ještě pár drobností :-)
Panička na mě právě volá, že teď už bude zase aktualizovat stránky ona, zkoušky jsou prý hotový a nemám kecat blbosti nebo mě prý vymění :-D No nemám já to psí život :-))) Uff, jdu si zdřímnout...je to fuška to psaní...

 

15.01.

Dnes neproběhlo nic zvláštního, obyčejné venčení v polích co máme kousek od domu, ale modelína jsem vyfotila, abych měla poslední fotku předtím než ho zabiju za to vyválení se v ho.ínku :-D No přežil to jen díky tomu, že se jinak choval velmi vzorně a pozorně ;-)

11.01.2012 Záchranařina

Dnes jsme měli náročné podmínky, na stejném place se zároveň běhaly agility a probíhaly další kurzy. Fíďáček byl trochu rozhozený, proč on taky nemůže běhat, ale musí být na vodítku a ještě ke všemu poslouchat, ale cviky zvládl perfektně :-) Až na to, že toho našeho hlada asi nekrmíme nebo co, protože jako jediný se zvedl z odložení a chtěl si jít pro páreček, kterým zkoušela Soňa jak máme vycvičené psy :-D Joo, tak Fidomír za trest dostane kouli na nohu a týden odložení ve sklepě!!!! :-D Bestie nenažraná :-D

10.01.2012 Agility

Asi nějaké erupce na slunci, ale dnes nám to opět šlo ;-) Akorát když se pustila kamera, tak to panička začala kazit :-D Verča naznala, že nám musí dávat složitější tratě, že už ji nebaví, když ji vždycky zaběhneme hned napoprvé bez chybičky...jsem zvědavá jak dlouho nám to takhle vydrží :-D

03-08.01.2012

V úterý jsme vyrazili po týdení pauze na agility ;-) Fíďáček běhal moooc pěkně. Většinou jsme zaběhli hned napoprvé bez chybičky. Krásně zvládal vysílání...Verča to nazývala možná cross? nebo jinak? :-/ :-D prostě nikdy jsme to nedělali a pan Fidomír to dal jak profík :-D Ve slalomu předváděl chvílema pokusy o vlnění ;-) Hurá...tak jen tak dál
Ve středu nás čekala záchranařina na cvičáku. Byl to pro nás malinko očistec, protože nám prvních 15 minut po place chodil kozlík :-D Ne, nic jsem nepila, byl to opravdový, živý kozlík :-D Takže Fíďa byl malinko rozhozen, sice míň jak jiní, ale natolik, že se to dost bledě poznamenalo na chůzi u nohy :-/ Ale pak už to zvládl jak velikej, já mu samozřejmě nevěřila a vždy jsem ho pouštěla z vodítka s těžkým srdcem jak zaplatím cvičáku kozla, ale teta Soňa si Fíďou byla jistá a tak ji nezklamal ;-)
No a v neděli se nám ozvala Lucka - trenérka obedience a vyrazili jsme na vycházku po Medlánkách. Bylo to moc fajn, psí kluci i s maličkou Sunnynkou se parádně vyběhali, Fíďa se nesnažil být důležitý a celkově se choval vzorně (to on si to zase vybere jinde :-D), jen ten jeho rádius půl kilometru vepředu co podědil po mamince Kačce!!! No pomalu si zvykám a když jdeme v poli kde ještě trénovaným zrakem vidím bílou tečku, tak se tolik nenervuju :-D Holt je to náš malý autista, nikam nezdrhá jen si drží zdravou vzdálenost, aby nemusel poslouchat moje neustálé komandování :-D ale musím mu nechat, že jakmile zahlídne, že stojíme nebo měníme směr okamžitě se vrací a i sám se občas přijde ukázat, že ještě žije :-D